Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Просторове планування: основні виклики, з якими стикаються громади

Основні виклики, з якими стикаються громади на етапі просторового планування під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Земля» назвала експерт з просторового планування, членкиня Національної спілки архітекторів України Лідія Чижевська.

«Основні виклики, з якими стикаються громади на етапі просторового планування – перш за все, це відсутність цілісного бачення всієї території громади, адже в громадах, в основному, розвиваються великі чи центральні населені пункти, а маленькі вважаються безперспективними, в них залишається стара містобудівна документація 60-80-х рр., вони не мають розвитку, але мають значний потенціал», – наголосила Чижевська під час свого виступу на .

«Наступним викликом є неузгодженість містобудівної та землевпорядної документації, що проявляється, наприклад, в приватизації земельних ділянок в межах «червоних» ліній, що унеможливлює в подальшому перекладання різних комунікацій, таких як водопостачання і водовідведення, що звужує частину дороги, що забирає в пішоходів тротуар і створює безпеку на дорозі. Також це може бути неузгодженість у видачі земельних ділянок під проектний природно-заповідний фонд, що ускладнює заповідання цих природних об’єктів», – зазначила вона.

За словами експерта, ще одним викликом є мінімальний діалог між громадою, владою та бізнесом.

«Оскільки мешканці громади залучаються вже майже на завершальному етапі під час дуже формальних громадських слухань, їх інтереси не враховуються в документації з планування території», – підкреслила Чижевська.

Система Orphus