Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Прокуратура повідомила про підозру двом терористам, які катували українських військових

Співробітники Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру двом громадянам України у жорстокому поводженні з військовополоненими та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що один із підозрюваних з квітня по грудень 2014 року, будучи охоронцем в одній з “в’язниць” окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області, облаштованій у захопленому приміщенні Управління СБУ, жорстоко поводився з військовослужбовцями одного з батальйонів територіальної оборони. Для деморалізації українських воїнів він регулярно катував їх, завдаючи численні удари руками і гумовим кийком по різним частинам тіла.

За даними слідства, інший підозрюваний з квітня 2014 року по лютий 2016 року, будучи охоронцем тієї ж “в’язниці”, принижував військовослужбовців батальйону територіальної оборони, словесно ображаючи, залякуючи їх та погрожуючи їх життю.

“Такі злочинні дії є серйозним порушенням статті 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, статті 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Головне слідче управління СБУ. Наразі встановлено понад 250 випадків катувань військовослужбовців та цивільних у цій “в’язниці ДНР”. Загалом в матеріалах кримінального провадження йдеться про 170 незаконних місць несвободи на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, де учасниками НЗФ РФ утримувалося понад 3500 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus