Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

Полтавські рятувальники закликають припинити спалювати екосистеми

Український гідрометцентр попереджає про те, що пожежна небезпека панує нині у більшості регіонів країни, зокрема і на Полтавщині. Проте для громадян, які звикли вирішувати проблеми зі сміттям, сухостоєм та залишками рослинності шляхом випалювання, такі попередження ні про що не говорять.

Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС у Полтавській області.

“Страшні наслідки діяльності людини у минулому році спричинили чимало лиха. Пожежі у Зоні відчуження, у Житомирській та Луганській областях, де вогонь нищив цілі села та позбавляв життя наших співвітчизників, у Службі порятунку пам’ятають і досі, ніби це було вчора. І кожен вогнеборець з острахом очікує на черговий привід для громадян позбавитися зайвого у багатті”, – йдеться у повідомленні.

Черговим викликом для підрозділів ДСНС можуть стати і поминальні дні, які відзначаються за тиждень після Великодня. У цей час українці вшановують пам’ять своїх рідних, несуть на їхні могили штучні квіти та впорядковують місця спочину родичів, знову ж таки, спалюючи зайве сміття та рослинність. Горять і минулорічні пластикові квіти, і суха трава, і усе живе навколо… Крім того, щороку неконтрольовані багаття спалюють десятки кладовищ по всій Україні.

Саме тому, рятувальники попереджають людей про важливість неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час поминальних днів та у ході господарських робіт на власних присадибних ділянках. Церква нагадує, що душі померлих не потребують матеріальних благ і найкращим виявом пам’яті та любові до рідних є відкриті серця та щира молитва.

Рятувальники закликають: “Залиште землі наших предків своїм нащадкам!”

Нагадаємо, протягом 5 травня вогнеборці ліквідували 11 пожеж на відкритій території. Внаслідок пожеж було знищено сухої рослинності на площі 41 га.

Фото: ДСНС

Система Orphus