Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські громади можуть втратити мільйони гривень з “тютюнового” податку

2,4 млрд грн можуть втратити бюджети місцевих рад, адже урядовим законопроєктом пропонується перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців.

Про це повідомили в Асоціації міст України.

Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через державний бюджет.

В асоціації міст України вважають, що запропонований механізм не може забезпечити справедливе зарахування податку до місцевих бюджетів. Такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну.

У 2020 році в Полтавській області акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (йдеться про спиртне та цигарки) склав понад 260 мільйонів 780 тисяч гривень.

“Всі пропозиції податкової реформи в частині місцевих бюджетів ми з Мінфіном відпрацювали і їх підтримуємо, оскільки призведуть до збільшення надходжень громад. Ми навіть звернулися до Офісу Президента, щоб їх було розглянуто Президентом як невідкладні. На жаль, на фініші обговорення окремі лобісти, прикриваючись іменем Президента, заклали в концепцію положення щодо вилучення з бюджетів громад 5% роздрібного акцизу з тютюну. Ми це категорично не підтримаємо, бо втрати муніципалітетів складуть 2,4 млрд грн. А справедливих компенсаторів для кожної громади Мінфін не зможе запровадити. Ми проходили це з акцизом на пальне. У разі якщо муніципальну владу позбавлять місцевого акцизу з тютюну, то їй простіше буде підтримати ініціативи про жорсткі обмеження продажу тютюнових виробів на території громад. Хто тоді програє більше виробники, ретейл, Мінфін? Думаю питання риторичне – всі, – прокоментував Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України.

Фото: ілюстративне

Система Orphus