Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина першою в Україні створила консультативну раду у справах ветеранів війни, – Сергій Куніцин

21 травня у Полтавській ОДА відбулось засідання Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при обласній державній адміністрації.

Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко закцентувала, що ця консультативна рада має стати майданчиком для вирішення усіх питань ветеранів війни, сімей загиблих.

“Дуже дякую функціонуючій консультативній раді при облдержадміністрації за розпочату роботу. Все ще декларую, що Полтавська ОДА покликана бути майданчиком для успішного й оперативного вирішення наболілих питань, які мають члени ваших організацій. Дякую за небайдужість, уважність до новоствореного органу і сподіваюсь, що робота буде результативною”, – зазначила Катерина Рижеченко.

Вона повідомила, що при консультативній раді створені чотири робочі групи. Перша об’єднує громадські організації учасників АТО/ООС, друга – громадські організації ветеранів військової служби та локальних війн, третя – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, четверта об’єднує членів родин загиблих та полонених.

Облдержадміністрація сприяє у вирішенні статутних завдань громадських організацій за рахунок коштів Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області. Цього року за програмою передбачено 619 693 грн. Вже профінансовано 119 939 грн.

На засідання до Полтавської ОДА завітав радник голови Офісу Президента, голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України Сергій Куніцин.

“Ви перша область, де створили раду згідно з дорученням Президента. Всі області отримали таке доручення. Але остаточно створили тільки дві — Полтавська область, перша, і Кіровоградська. Коли дізнались, що тільки дві області створили ради, всім іншим регіонам доручили створити такі органи до 10 червня. Тому що, спираючись на власний досвід, знаю, що багато проблем можна вирішити на місцях. Наприклад, земельні чи соціальні питання. Менше ніж за рік роботи Консультативної ради при Президентові маємо вагомі результати. Наприклад, прийнято постанову щодо надання щомісячної дотації сім’ям загиблих. Спочатку стояло питання про надання одноразової допомоги. І нині готуємо чимало документів. Нам важливий зворотній зв’язок з областями, адже без вашої допомоги ми не зможемо охопити вусі нагальні питання. Ми відкриті до співпраці з регіонами – сказав Сергій Куніцин. – Полтавщина перша з військово-патріотичного виховання молоді. Адже цей напрямок роботи також важливий, – розповів Сергій Куніцин.

За його словами, в Україні налічується близько 600 учасників бойових дій, 10 тисяч загиблих, десятки тисяч інвалідів і 650 сімей зниклих безвісти.

Також під час консультативної ради розглянули питання про проведену роботу протягом лютого-травня 2021 року, затвердження плану роботи на 2021 рік, налагодження співпраці з територіальними громадами області.

Довідково. Загалом у Полтавській області діють громадські об’єднання учасників бойових дій: 46 ГО учасників бойових дій в зоні АТО/ООС, 18 ГО сімей загиблих в АТО/ООС, 1 обласна та 25 місцевих ГО учасників бойових дій в Афганістані, 10 організацій, що об’єднують учасників бойових дій в АТО/ООС, в Афганістані та інших зонах військових конфліктів.

 

Система Orphus