Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина отримала 620 тисяч гривень для безпечного проведення ЗНО-2021 в умовах карантину

З 21 травня в Україні розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Серед основних завдань — безпечне проведення тестування в умовах карантину з дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних заходів.

На придбання засобів індивідуального захисту для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій ЗНО з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовано субвенцію у розмірі 20 млн грн. На Полтавщину спрямовано 620 тисяч гривень. Про це повідомила на апаратній нараді заступник директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Галина Власюк.

“На Полтавську область виділено 620 тисяч гривень. Здійснено попередній розподіл за пунктами тестування необхідної кількості дезінфікуючих засобів, для обробки рук учасників та персоналу, поверхонь, ізоляційних одноразових халатів, захисних щитків. На сьогодні вже закуплено 8 522 халати, 8 522 захисних щитків, 1 313 літрів дезінфікуючих засобів для обробки рук, 1 980 одиниць дезінфікуючих засобів для обробки поверхонь. 18 травня очікується поставка, а 19 травня все буде роздано на пункти тестування”, – розповіла Галина Власюк.

Для забезпечення публічного порядку й безпеки під час проведення ЗНО буде задіяно близько 70 працівників поліції і наближені автопатрулі.

ГУ ДСНС України у Полтавській області зараз перевіряє об’єкти, де будуть розташовуватись пункти проведення ЗНО.

“Особлива увага приділяється первинним засобам пожежогасіння шляхом евакуації, протипожежне водопостачання Стан таких об’єктів знаходиться у задовільному стані. Відіграло роль те, що за останній рік ми провели багато перевірок. До 19 травня такі перевірки завершаться”, – повідомив начальник ГУ ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб.

“Полтаваобленерго” видало наказ про забезпечення надійного розподілу електричної енергії на заклади освіти. Але по деяким об’єктам існує заборгованість, повідомив технічний директор підприємства Сергій Гудзь.

“По 29 закладам, які включені до мережі пунктів проведення ЗНО, є заборгованість за розподіл електричної енергії на суму 1 млн 289 тисяч 385 гривень. Та по 15-м закладам заборгованість за реактивну електричну енергію складає 46 тисяч 698 гривень. Забезпечити надійне електропостачання ми зможемо, але якщо будуть звернення від електропостачальника про відключення від мережі цих закладів, ми не зможемо їм відмовити. Я розумію всю важливість проведення тестування. Але найкраще — погасити всю заборгованість до 21 травня”, – зазначив Сергій Гудзь.

Довідково. На Полтавщині цьогоріч ЗНО складатимуть 12 795 учасників у період з 21 травня по 15 червня. Визначено 8 округів проведення тестування — Полтава, Кременчук, Гадяч, Лубни, Миргород, Карлівка, Кобеляки, Пирятин.

Працюватиме 71 пункт, з них 15 — на базі закладів вищої освіти, 55 — на базі закладів загальної середньої освіти, 1 — на базі професійно-технічної освіти.

Система Orphus