Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Полтавщина має значний потенціал для залучення інвестицій з країн ЄС, – Олександр Біленький

27 травня голова обласної ради Олександр Біленький, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом Європейського Союзу в Україні, Головою Представництва Європейського Союзу в Україні паном Матті Маасікасом.

Під час зустрічі йшлося про посилення співпраці Полтавщини з Європейським Союзом, залучення кредитних ресурсів для реконструкції важливих інфраструктурних об’єктів області, боротьбу з пандемією COVID-19 та ін.

 

На думку пана Матті Маасікаса, нашу область з ЄС об’єднує чимало спільних проєктів.

«Ми обговорили усі найважливіші питання, які стоять на спільному порядку денному, зокрема, розглянули проблеми медицини, в мене запланований візит до обласного лабораторного центру, якому ЄС спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я надавали допомогу. Також важливе питання – децентралізація, новий територіальний поділ, співпраця промислових підприємств, навчальних закладів», – зазначив Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні пан Матті Маасікас.

Підсумовуючи результати зустрічі, голова обласної ради Олександр Біленький наголосив, що Полтавщина має значний потенціал для залучення інвестицій з країн ЄС.

«У 2017 році Полтавська обласна рада вийшла з ініціативою і домоглася, щоб 5 % рентних платежів надходило у місцеві бюджети. Таким чином, зараз 2% ренти сплачуються в обласний бюджет, 3% – у бюджети громад. В абсолютному значенні у минулі роки це було майже 500 млн грн на рік. Також у нас активно розвивається дорожня інфраструктура, будується масштабна бетонна дорога Дніпро – Решетилівка. На мою думку, це дозволяє дивитися на Полтавщину як на привабливий регіон. Окрім того, в області достатньо багато туристичних місць», – підсумував Олександр Біленький.

Система Orphus