Ви тут:
Суспільство Україна 

Політика Кремля загрожує національній безпеці України і може спровокувати міжнародний збройний конфлікт у Європі, – Андрій Таран

Політика Кремля загрожує національній безпеці України і може спровокувати міжнародний збройний конфлікт у Європі.

Про це під час Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Безпека країни» заявив Міністр оборони України Андрій Таран.

«Російська Федерація здійснює широкомасштабний наступ на всіх напрямках і це ми також врахували під час розробки Стратегії воєнної безпеки України. Крім того, не можна не враховувати тимчасову окупацію частини території Грузії та України, мілітаризації тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, перешкоджання вільному судноплавству в Чорному та Азовському морях і намагання остаточно закріпити Республіку Білорусь у сфері свого політичного та економічного впливу, створення у власних інтересах конфлікту у Придністров’ї та інших заморожених конфліктів на пострадянському просторі», – зазначив Таран.

Міністр також згадав розгортання нової ракетної зброї та проведення масштабних військових навчань на західних кордонах РФ та тимчасово окупованих територіях України.

«Така зовнішня та внутрішня політика Кремля загрожує національній безпеці України та інших країн Балтійського і Чорноморського регіонів і вона може призвести до подальшої ескалації збройної агресії проти України та спровокувати міжнародний збройний конфлікт у Європі», – підкреслив Таран.

За його словами, головним безпековим аспектом у воєнній сфері залишається розв’язана Російською Федерацією гібридна війна проти України.

На цьому у рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Безпека країни» наголосив міністр оборони України Андрій Таран.

«На національному рівні ми врахували, що головним безпековим аспектом у воєнній сфері залишається розв’язана РФ гібридна війна проти України, яка ведеться у формі комбінацій різноманітних дій щодо прихованого застосування регулярних військ, сил, незаконних збройних формувань і терористичних організацій, використання пропаганди, саботажу, терору, вчинення диверсії, кібератак, навмисного завдавання шкоди громадянам, юридичним особам та об’єктам державної власності в Україні», – зазначив Таран.

«Метою цих дій є посягання на нашу територіальну цілісність, дестабілізація ситуації, гальмування соціально-економічного розвитку України, європейської та євроатлантичної інтеграції і відновлення свого впливу в Україні, зокрема шляхом можливого повномасштабного застосування воєнної сили проти України», – підкреслив Міністр.

Перейти до вмісту