Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Поліція Полтавщини склала близько 40 протоколів за спалювання листя

З початку цього року поліцейські склали близько 40 протоколів за випалювання рослинності у населених пунктах. Йдеться переважно про факти спалення листя та залишків рослинності на присадибних ділянках.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

“Як свідчить статистика, у “боротьбі” з випалюваннями рослинності лише штрафами проблеми не вирішити,  потрібно свідомо дотримуватися визначених правил і вимог.  Самовільне випалювання рослинності та її залишків нерідко призводить до трагічних наслідків або значної шкоди як для природного середовища, так і самої людини”, – наголосив заступник начальника поліції області Максим Ахрамєєв.

За даними Департаменту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської облдержадміністрації, минулого року на території області зареєстрували 38 пожеж на сільськогосподарських угіддях. Вогнем було знищено близько 250 гектарів аграрної продукції. Втричі більша кількість лісових пожеж – 132 випадки, в яких вигоріло понад 160 гектарів підстилки. З-поміж основних причин – необережне поводження з вогнем та випалювання залишків сільськогосподарських культур.

Заступник очільника поліції Полтавщини, зауважив, що поліцейські (у разі виявлення порушень) уповноважені складати матеріали за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення державних норм і правил благоустрою населених пунктів або їх територій. Передбачена за це законом сума штрафу варіюється від 340 до 1 360 гривень. А розглядом справи займається адміністративна комісія при виконавчих комітетах сільських, селищних та міських рад.

На кілька порядків більшу суму доведеться сплатити “паліям листя або сухостою”, які отримають від екоінспектора постанову про адмінправопорушення, передбачене ст. 77-1 КУпАП. За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок з природною рослинністю або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у парках, в інших зелених насадженнях та на газонах у населених пунктах громадянам загрожує від 3 060 до 6 120 гривень.

“Представник центрального органу виконавчої влади, що здійснює державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, має право (відповідно до ст. 242-1 КУпАП) розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення. Відповідно до ст. 255 КУпАП право складати протоколи за цією статтею також мають єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду. Своєю чергою за знищення чи пошкодження вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачена кримінальна відповідальність – ст. 245 Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

Знищення або пошкодження лісових насаджень вогнем охоплює як підпал, так і порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки у лісах (зокрема, розведення багаття у невстановлених місцях, заправка в лісах транспортних засобів пальним тощо).

Вид і розмір кримінального покарання залежить від наслідків. Це може бути штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Протиправні дії, що спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus