Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Пляжний сезон: синоптики назвали ідеальну температуру для купання

В Україні ось-ось розпочнеться купальний сезон. У  столиці він стартує лише тоді, коли температура води в Дніпрі підніметься до 18 градусів. На Чорному морі пляжний сезон розпочинається у кінці травня, коли температура води становить 16-17 градусів. А от на Азовському морі вже розпочався.

В Укргідрометцентрі розповіли про основні градації температури:

 9°…13° – крижана вода, це варіант лише для дуже загартованих людей.

14°…17° – загалом підходить для загартованих людей. Вода ще прохолодна і довгі запливи при такі температурі наврядче вдасться влаштувати. Для людей, які мають проблеми з серцем чи судинами, купання навіть при такій температурі небажане, так як може викликати нездужання.

18°… 22° – температури в цій градації є вже більш комфортними для купання, така вода “бадьорить” і загалом підходить для доволі тривалих запливів.

22° … 24° – оптимальна та комфортна температура води, навіть якщо ви відносите себе до “мерзляків”.

25° … 27° – такі температури є ідеальними для моря, по відчуттях вода здається дуже теплою та комфортною. Але синоптики наголошують, що у прісних водоймах при таких температурах починають активно розмножуватись хвороботворні мікроорганізми, тому купання є небажаним.

Нагадаємо, 4 червня у Полтаві стартує купальний сезон. У місті є чотири офіційні місця для купання, на яких щотижнево обласний лабораторний центр проводить забір проб води. Результат отримується за 2-3 дні.

Фото: ілюстративне

Система Orphus