Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Підозра на COVID: алгоритм дій для пацієнта

У Національній службі здоров’я розповіли про алгоритм дій пацієнта з підозрою на COVID-19.

Перше, що потрібно зробити з підозрою на коронавірус – залишатись на самоізоляції, щоб не наражати на небезпеку інших людей. Другий важливий пункт – це лікування під наглядом лікаря, з яким укладено декларацію.

При цьому необхідно виконувати його призначення стосовно ліків, аналізів та інших обстежень. Навіть, якщо є нестримне бажання самостійно зробити певні обстеження чи купити антибіотики.

Лікуючи вірус вдома, пацієнтові важливо відстежувати симптоми хвороби, щоб вчасно повідомити про зміни свого лікаря.

Для цього:

– контролюйте температуру. Збивати температуру потрібно, якщо вона досягла 38.5 одним із жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен тощо). Якщо температура не падає після прийому жарознижуючих засобів, потрібно повідомити про це свого лікаря, але враховуючи час на годиннику. У разі різкого погіршення стану, вночі та у вихідні потрібно телефонувати за номером 103;

– контролюйте сатурацію один раз на день, а у разі погіршення стану – зранку та ввечері. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це свого лікаря, щоб узгодити подальші дії;

– бажано запам’ятати перший день появи симптомів захворювання, а потім занотовувати зміни у стані кожного дня. Фіксуйте показники температури і сатурації, появу нових симптомів (кашель, втрата смаку чи запаху, утруднене дихання та інші) і день, коли саме вони додались. Це потрібно для того, щоб контролювати захворювання у динаміці. Також ваш лікар зможе оперативно призначити потрібний аналіз чи обстеження, зважаючи на зміни в самопочутті та тривалість захворювання.

Чого не можна робити пацієнтам при перших симптомах COVID-19:

– приймати антибіотики, антикоагулянти, кортикостероїди, імуномодулятори за власним бажанням або для профілактики;

– КТ або рентген без клінічних показань до цього;

– ігнорувати засоби індивідуального захисту, виходячи з дому.

“Якщо немає декларації, пам’ятайте: пацієнт або пацієнтка з гострою респіраторною хворобою COVID-19 або підозрою на вірус може звернутися до найближчого центру надання первинної медичної допомоги. У разі необхідності вони отримають консультацію лікаря, тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але після консультації, скоріш за все, пацієнту запропонують укласти декларацію. Радимо не відмовлятися від цього, адже декларація потрібна для подальшого отримання повного пакету послуг”, – зазначили у НСЗУ.

Система Orphus