Ви тут:
Суспільство Україна 

Отримання статусу основного союзника США поза НАТО та приєднання до “Cyber Flag”: Баканов на зустрічі з AFPC

Співпраця з США надає Україні більше можливостей для побудови ефективної системи національної безпеки. Про це Голова СБУ Іван Баканов сказав під час зустрічі з представниками Американської ради зовнішньої політики (AFPC).

Інформує пресцентр СБ України.

“Партнерство з США дозволяє більш ефективно захищати нашу державу. А це дуже важливо, коли Україні протистоїть такий потужний ворог, як Росія. І присутність цієї загрози вимагає від нас діяти системно та ефективно”, – зазначив Іван Баканов.

Він наголосив, що Стратегія національної безпеки визначає для України тільки євроантлантичний вектор. І на його думку, таке партнерство варто розширювати вже сьогодні.

Іван Баканов додав, що Україна прагне отримати статус основного союзника США поза НАТО, а в перспективі – членство в Альянсі. На переконання Голови СБУ, це сприятиме не лише військовому співробітництву, а й ефективному захисту України від російської агресії та деокупації Донбасу і Криму.

Також Іван Баканов окреслив напрями співпраці з США, в яких особливо зацікавлена українська спецслужба. Зокрема, це кібербезпека, протидія гібридній війні, боротьба з тероризмом, фахова підготовка співробітників.

Крім того, очільник Служби безпеки закликав AFPC сприяти приєднанню України до ініціативи президента США “Cyber Flag” для колективного захисту держав у кіберпросторі.

“Американську сторону на зустрічі представляли президент Американської Ради з питань зовнішньої політики Герман Пірчнер, посол США в ОБСЄ у 2019-2021 роках Джеймс Гілмор, колишній заступник Постійного представника США в ООН Джон Лернер, директор Центру відносин США-Україна у Вашингтоні Микола Грицковян, старший науковий співробітник AFPC та колишній заступник помічника президента та керівника апарату Ради національної безпеки США при Білому домі Александр Грей”, – йдеться у повідомленні.

Довідка:

Американська рада з питань зовнішньої політики, створена у 1982 році зі штаб-квартирою у Вашингтоні, є неприбутковою громадською організацією, яка виконує функції аналітичного центру при Конгресі США. Серед міжнародних питань AFPC ґрунтовно досліджує зміни в країнах пострадянського простору, євразійського континенту загалом і надає рекомендації членам Конгресу США.

Фото: СБУ

Система Orphus