Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Новоселівська громада серед призерів Всеукраїнського конкурсу “Безпечна громада”

В онлайн-фестивалі-конкурсі “Безпечна громада” перше місце посіла Слобожанська громада (Дніпропетровська область), друге – Долинська громада (Івано-Франківська область), третє – Новоселівська громада (Полтавська область). Приз «Глядацькі симпатії» отримала Пісочинська селищна рада (Харківська область). Гран-прі конкурсу виграла Лисецька громада (Івано-Франківська область).

Про це повідомили у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

З Полтавської області участь у конкурсі брала лише одна територіальна громада.

 

До складу Новоселівської територіальної громади Полтавського району Полтавської області входять 34 населених пункти, в яких проживає 5444 мешканців і мешканок. Адміністративний центр – с. Новоселівка. Оскільки найбільша цінність громади – наші мешканці, одна з операційних цілей Стратегії розвитку на період до 2027 року передбачає покращення безпеки громадян.

Безпеку в громаді забезпечують:

1) Новоселівська місцева пожежна охорона, у штаті якої – 10 осіб, що пройшли спеціальне навчання. Упродовж 2018 – 2019 років покращено її матеріально-технічне забезпечення за рахунок грантових коштів (500 тис. грн.). Окрім заходів з пожежної безпеки, працівники МПО обробляють громадські простори дезінфікуючими засобами, здійснюють рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.

2) заклади охорони здоров’я – 3 амбулаторії та 8 ФАПів. Від Міжнародного фонду «Відродження» отримали підтримку у вигляді базових санітарно-гігієнічних наборів та засобів на суму близько 200 тис. грн. для покращення умов перебування у ЗОЗ під час роботи в умовах карантину та ізоляції.

3) спільно з Головним управлінням Національної поліції України в Полтавській області завершується процедура створення поліцейської станції в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».

Штаб Новоселівської ТГ по координації боротьби з коронавірусом проводить роботу з депутатами, підприємцями громади щодо посильної допомоги одиноким літнім людям не лише під час карантину, а і на постійній основі. Надає адресну допомогу соціально незахищеним верствам населення у вигляді продуктових наборів і товарів повсякденного споживання.

Всього на конкурс учасники надали 26 відеороликів з демонстрацією свого досвіду у реалізації безпекових проєктів і практик. Загалом усі відео зібрали понад 31 тисячу переглядів, причому роботи учасників переглянули не тільки глядачі з України, а ще й з Польщі, Великої Британії, Чехії, Австрії та США.

«Програма «U-LEAD з Європою» значну увагу приділяє питанню формування безпекового середовища в громадах. Підтримуючи ініціативу Слобожанської громади щодо проведення Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Безпечна громада», ми прагнули продемонструвати кращі практики громад, впроваджені за результатами навчальних заходів, проведених Програмою. Фестиваль засвідчив зацікавленість громад у формуванні безпекового середовища як пріоритету сучасного розвитку», – зазначила керівниця Дніпропетровського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Олена Тертишна.

Захід організувала Слобожанська громада за комунікаційної підтримки Дніпропетровського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

 

Перейти до вмісту