Ви тут:
Суспільство Україна 

Нові правила ПЛР-тестування для перетину кордону України

Кабмін України спростив вимоги щодо обов’язкового ПЛР-тестування на коронавірус для українців, які повертаються з-за кордону. Крім того, за оновленими даними МОЗ, більшість областей нашої країни тепер знаходяться в «жовтій» зоні карантину.

Згідно з Постановою №310, прийнятої Урядом України від 7 квітня 2021 р. змінені деякі умови в’їзду в нашу країну як для її громадян, так і для іноземців.

Громадяни України, які повертаються додому з-за кордону, як і раніше повинні дотримуватися самоізоляції протягом 14 днів. І як і раніше її можна уникнути, якщо здати ПЛР-тестування на коронавірусну інфекцію COVID-19 та отримати негативний результат. Однак тепер збільшився термін дії довідки про результати ПЛР-тесту: якщо раніше його потрібно було здавати не більше ніж за 48 годин до перетину українського кордону, то тепер цей термін продовжено до 72 годин.

Для іноземних громадян, які прибувають в Україну, термін дії довідки про ПЛР-тестуванні залишився як був – 72 години. Також вони як і раніше повинні мати при собі документ про медичне страхування (страховий поліс), який покривав би в тому числі і лікування від коронавірусної інфекції COVID-19. Якщо на руках у іноземця немає такої страховки – його не пустять в Україну навіть при наявності негативного ПЛР-тесту.

Крім того, прийнято і таке правило: від здачі ПЛР-тестів і самоізоляції звільняються діти-іноземці та діти без громадянства, які не досягли 12-річного віку.

Якщо громадянин України або іноземець, який прибув в Україну на літаку, не встиг здати ПЛР-тест в країні вильоту – це можна зробити прямо в аеропорту у лабораторії MedLab чи інших лабораторіях, які проводять ПЛР-дослідження в аеропортах Києва, Харкова, Одеси, Львова.

Україна «жовтіє»

Станом на 12 травня Міністерством охорони здоров’я нашої країни був оновлений статус карантинних зон. Тепер і Київ, і більшість регіонів України знаходяться в «жовтій» зоні карантину. «Червоних» зон у країні немає, а «помаранчевими» відзначені дві області – Черкаська та Миколаївська.

Але, незважаючи на всі ці послаблення, не варто ігнорувати офіційно прийняті заходи карантинної безпеки – носіння масок, дезінфекцію рук антисептиками, дотримання соціальної дистанції.

Система Orphus