Ви тут:
Суспільство Україна 

Німецькі архітектори передають права на проєкт будівлі Музею Майдану (пресконференція)

17 травня о 13:30 відбудеться урочисте підписання угоди між Національним музеєм Революції Гідності та німецьким архітектурним бюро “Kleihues + Kleihues” про передачу Музеєві авторських майнових прав на реалізацію архітектурного проєкту – будівництво Національного музею Революції Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві.

Про це повідомляє пресслужба Національного музею Революції Гідності.

У заході візьмуть участь:

Олександр Ткаченко – Міністр культури та інформаційної політики

Максим Ярмистий – перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті

Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного музею Революції Гідності

Ян Кляйгус і Йоганнес Кресснер – архітектори, автори проєкту – онлайн-включенням з Берліна.

Нагадуємо, проєкт Штурм висоти” для Музею отримано за результатом Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, проведеного за дорученням Кабінету міністрів у 2018 році. Переможці – архітектурне бюро “Кляйгус + Кляйгус” (Kleihues + Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH, Berlin / Germany). Автори – Ян Кляйгус і Йоганнес Кресснер. Два роки розвиток проєкту був заблокований через недосконалість законодавства з публічних закупівель і нерозвиненість в Україні практики архітектурних конкурсів. Однак Музей зумів переконати закордонних авторів безоплатно передати проєкт, чим розблокував його подальше втілення. 

За задумом архітекторів, будівля Музею на вершині пагорба символізуватиме вирішальний момент штурму цієї висоти 20 лютого та розвиватиме цей лейтмотив у концепції споруди, сходження на вершину якої буде можливе зовнішнім пандусом довкола стін – як продовження меморіального шляху алеї. 

У будівлі Музею передбачені такі основні складові: місце національних комеморативних заходів, постійна експозиція, простір для тимчасових виставок, дитячий музей, фондосховище та кіноконцертна зала-лекторій, дослідницький центр, медіатека, Дім свободи.

Система Orphus