Ви тут:
Суспільство 

NFC-авторизація та декларації: “Дія” отримала важливі оновлення

Міністерство цифрової трансформації провело Diia Summit 2.0, коли було показано нові можливості додатків та вебпорталу «Дія».

Як повідомляє AIN.ua, програма отримала послугу автоматичної реєстрації ФОП, подачу декларацій та оплату податків, електронний підпис у смартфоні.

Що нового очікувати у “Дії”:

– можливість змінити місце реєстрації онлайн. Як відзначають в міністерстві, тепер для цього буде потрібно ID-карта, 10-15 хвилин на заповнення заявки на сайті та онлайн-підтвердження власника житла. За 2021 рік послугу планують запустити по всій Україні. Крім цього, в «Дії» з’явилася можливість реєстрації права власності.

– автоматична реєстрація ФОП. Як обіцяють в Мінціфрі, для того, щоб зареєструвати ФОП, також знадобиться до 15 хвилин – заповнена в «Дія» заявка потрапляє прямо в реєстр фізосіб-підприємців.

– сплата податків і подача декларацій. Тепер за допомогою «Дії» підприємці зможуть задекларувати доходи, сплатити податки та збори ФОП, а також подивитися декларації та розрахунки за минулі періоди. Крім того, в Мінціфрі заявили про спрощення процесу подачі декларацій: замість тридцяти полів, знадобиться заповнити чотири та внести суму доходу для розрахунку єдиного податку. Про граничні дати подачі декларацій і сплати податків будуть нагадувати відповідні повідомлення. – сплата адміністративних зборів онлайн через додаток.

– «Дія.Підпис» – електронний підпис через додаток «Дія».

– NFC-авторизація – приклавши ID-карту до смартфона, користувач отримає всі свої документи в додатку «Дія» та електронний підпис.

– можливість подати заяву на заміну водійських прав через портал «Дія».

– оновлений розділ «Штрафи» – в додатку «Дія» з’являться штраф виписані патрульними. Крім того, система сповістить про нові та недоплачені штрафи.

– в додаток додали статичний QR-код.

– нові будівельні послуги. Зокрема, автоматична реєстрація декларації про початок будівництва та онлайн видача будівельного паспорта.

– подача заяв на отримання пільгової іпотеки для внутрішньо переміщених осіб.

Система Orphus