Ви тут:
Кримінал Суспільство ТОП-новина Україна 

Нардепам Медведчуку та Козаку оголошено про підозру за державну зраду

За матеріалами Служби безпеки України оголошено про підозру народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Про це Ірина Венедіктова повідомила на спільному брифінгу з головою СБУ Іваном Бакановим.

“Сьогодні, за результатами об’ємної та кропіткої роботи проведеної нами спільно з колегами з правоохоронних органів, Медведчуку Віктору Володимировичу і Козаку Тарасу Романовичу повідомлено про підозру у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів у на тимчасово окупованій території АР Крим. На сьогодні підозру оголошено за трьома епізодами. Розграбування державних ресурсів. У 2014 році РФ здійснила акт агресії та незаконно анексувала півострів Крим. Внаслідок чого наша держава втратила не тільки територію, а і запаси природних ресурсів, які в тому числі містяться у виключній економічній морській зоні України. За висновками фахівців на незаконно захопленій території міститься ресурсів на суму майже два трильйони гривень. Одним з таких перспективних родових є родовище “Глибоке”. У 2015 році підозрювані фактично взяли й передали окупанту всю матеріальну та документальну базу цього родовища. В орбіті впливу фігурантів справи перебуває ТОВ “Нові проекти”, яке до 2020 року було зареєстровано на території України до ліквідації його рішенням суду. Цьому підприємству з орбіти Віктора Медведчука було надано спеціальний дозвіл на користування родовищем “Глибоке”. Медведчук, як організатор цієї діяльності, мав стійкі зв’язки з вищим керівництвом РФ, розпочав на думку слідства підривну діяльність проти України, у томі числі і в економічній сфері. Маючи ексклюзивні дані та документи щодо родовищ корисних копалин, на добуття яких окупанту знадобилися б роки, приблизно з березня 2015 року фактично розпочався незаконний процес передачі цих даних окупаційній владі”, – зазначила Ірина Венедіктова.

Для цього він залучив Тараса Козака, який за словами Генпрокурорки є фактично підпорядкованою йому особою, та на той час заступника Уряду РФ з якими вони мали у тому числі і дружні стосунки.

За словами голови СБУ Івана Баканова, друге провадження стосується і Віктора Медведчука і Тараса Козака.

“Цей епізод стався у серпні 2020 року. Медведчук направив Козаку, який тоді перебував на території Росії, і скоріш за все перебуває там і зараз, дані, які мають обмежений гриф доступу. Про розташування прихованого підрозділу ЗСУ. Його бойову підготовку та особовий склад та іншу інформацію.  Такі дії кваліфікуються, як підривна діяльність проти України та завдання шкоди обороноздатності держави”, – повідомив Іван Баканов.

Третім епізодом справи проти Віктора Медведчука та Тараса Козака є розробка антиукраїнського проекту “Промінь”.

Він передбачав: 

– створення інфраструктури впливу через трудових мігрантів-українців, які працюють у РФ;

– масовий збір спецслужбами РФ персональних даних українців;

– виявлення спецслужбами РФ потенційних об’єктів вербування;

– прихований вплив РФ на внутрішню політику України;

– посилення пропаганди та ворожих наративів у внутрішньому просторі України.

“На перший погляд, мова йде про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатись в Росію. Але справжня мета – створення інфраструктури впливу на користь РФ. А вже через механізми цього «Променя» – збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику нашої держави, поширювати пропаганду. Тобто, це – антиукраїнський проект”, – зазначив Іван Баканов.

За словами Івана Баканова, наразі Медведчук перебуває у межах України. Підозра йому скерована до місця проживання та до місця роботи – Верховної Ради України.

 

Фото: Офіс Генпрокурора, СБУ,           


Система Orphus