Ви тут:
Суспільство Україна 

На Всеукраїнському Форумі “Україна 30. Цифровізація” презентували портал “Відкриті дані”

Портал “Відкриті дані” на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Цифровізація» представили керівниця напряму відкритих даних проєкту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS Катерина Оніліогву та керівник з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Банік.

«Відкриті дані живуть на національному порталі відкритих даних data.gov.ua. І відкриті дані – це вже не той концепт для активістів. Насправді минулого року понад 1 млн українців використали портал відкритих даних і цього року ця цифра росте. На цей час ми маємо понад 700 тис. відвідувачів. І кілька тижнів тому уряд прийняв важливу постанову для розвитку сфери відкритих даних. Це зміна до постанови №835. І вже понад тисячі наборів даних держава має відкрити для нас», – наголосила Катерина Оніліогву.

Слово мав і керівник з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Банік.

«Сьогодні ми презентуємо оновлення порталу відкритих даних і так само ми ще й запустили Дія.Відкриті дані, як центр компетенції. Чому це важливо? Якщо ви відвідаєте якісь державні сайти, крім «Дії», Мінцифри, Офісу президента та ще кількох, то більшість державних сайтів, а особливо ті, які пов’язані безпосередньо з даними – вони незрозумілі, мають незручні інтерфейси і всім, хто працює з цими наборами доводиться робити надзвичайні зусилля над собою, а не просто користуватися зручними інтерфейсами, як це має бути. Оскільки наша філософія, в тому числі всієї Мінцифри, полягає в тому, що держава має бути зрозумілою, то портал відкритих даних так само має бути зрозумілим, людяним і простим в користуванні. Що стосується центру компетенції – ми зрозуміли важливу річ про те, що відкриті дані в якийсь момент не те що досягли своєї стелі, але ті люди, які могли бути корисні, які розбиралися у сфері відкритих даних і могли будувати якісь продукти, ця кількість людей почала зменшуватися», – зазначив Банік.

Система Orphus