Ви тут:

На що звернути увагу під час укладання договору туристичного страхування

На що звернути увагу під час укладання договору туристичного страхування

Туристична страховка — необхідний документ для виїзду за кордон. Якщо під час подорожі ви захворієте або отримаєте травму, поліс дає змогу не платити за послуги закордонних медиків. Страхова компанія компенсує витрати на амбулаторне або стаціонарне лікування, медикаменти та медичне транспортування в межах 30 000 євро та умов договору.

Покриття діагностики та лікування коронавірусу

Раніше компанії класичного страхового ринку відмовлялися компенсувати лікування інфекційних та вірусних захворювань, що представляють виняткову епідемічну небезпеку. З середини 2020 року багато страховиків почали пропонувати туристам поліси з коронавірусним захистом, які покривають лікування та діагностичні процедури (тестування, КТ) за призначенням лікаря. Приклад такого продукту — страховка для виїзду за кордон з покриттям COVID-19 від UNIQA.ua.

На що звернути увагу:

  • Яку медичну допомогу покриває страховка — тільки лікування в стаціонарі за тяжкого перебігу хвороби або також амбулаторну допомогу при простих випадках COVID-19.

  • Скільки заплатить страховик — зазвичай госпіталізація оплачується в межах страхової суми (30 000 євро або більше), а амбулаторне лікування — в рамках певного ліміту.

Важливо: туристичну страховку з покриттям коронавірусу можна оформити не у всіх компаніях. Перш ніж купувати поліс уточніть, чи спрацює страховий захист у разі зараження COVID-19.

Ризики та виключення

З’ясуйте, які випадки вважаються страховими, а які зараховуються до розряду винятків. Крім коронавірусу, стандартний поліс туристичного страхування повинен покривати лікування гострих вірусних та інфекційних захворювань, що не належать до категорії особливо небезпечних. Серед інших ризиків — отруєння, запальні захворювання, порушення роботи органів, побутові травми.

За наявності проблем зі здоров’ям з’ясуйте, чи спрацює страховий захист за різкого погіршення вашого самопочуття. Багато страховиків оплачують лікування загострень серцевої недостатності, гастриту, виразки, коліту й низки інших хронічних захворювань. Водночас компанії не компенсують витрати на медичну допомогу туристам з онкологічними захворюваннями, хворим на ВІЛ та цукровий діабет.

Коли страховка не спрацює:

  • захворювання входить до переліку виключень;

  • турист отримав травму в стані алкогольного сп’яніння;

  • під час занять спортом турист порушив правила безпеки або момент укладання полісу не повідомив про активний відпочинок;

  • страхувальник заразився вірусом в регіоні з епідеміологічною ситуацією (червоний рівень небезпеки був встановлений до поїздки).

Розширений страховий захист

Якщо плануєте займатися дайвінгом, ходити в гірські походи або кататися на конях — купуйте страховку для активного відпочинку. Перш ніж купувати поліс з’ясуйте, чи належать до страхових випадків бажані вами види активностей.

Крім занять аматорським спортом, ви можете включити в перелік ризиків інші випадки:

  • ускладнення на пізньому терміні вагітності (понад 28 тижнів);

  • сонячні опіки (часто не входять до стандартного переліку ризиків);

  • заняття професійним спортом, спортивні змагання;

  • фінансові ризики — затримка або скасування рейсів, громадянська відповідальність перед третіми особами, втрата документів, втрата багажу в аеропорту.

До уваги: розширений захист коштує у 2–4 рази дорожче стандартного. Компанії підвищують ціни туристичних страховок через високий ступінь імовірності настання таких страхових подій.

Система Orphus