Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині за рік запланували продати 35 об’єктів державної власності

На 2021 рік, відповідно до наказу Фонду Держмайна України, у Полтавській області підлягають продажу 35 об’єктів державної власності. Аукціони наразі вже розпочалися.

Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков під час засідання робочої групи з питань ефективного використання державного майна.

“Сьогодні була онлайн нарада з представниками Фонду Держмайна України, де презентували підходи, які застосовуються в ході осучасненої процедури приватизації. Вона відбувається на прозорих засадах та засадах вільного доступу кожного учасника до процедури закупівель та рівності усіх учасників. На початок року На Полтавщині був 21 об’єкт. Додатково включено ще 14 об’єктів”, – розповів Євген Греков.

 

Станом на 26 травня в Полтавській області уже провели 9 електронних аукціонів на загальну суму за стартовою ціною 21,5 млн грн.

“За результатами цих аукціонів укладено 11 договорів купівлі-продажу; по двох договорах триває процедура оскарження. Уже перераховано до бюджету понад 10 млн грн. Майже половина цих коштів – це результат укладання договорів купівлі-продажу. Інша частина – це гарантійні внески учасників аукціонів”, – повідомив заступник голови Полтавської ОДА.

Він також зазначив, що 21 травня відбувся аукціон з продажу Вишняківського спиртзаводу. За результатами цього аукціону від стартової ціни фактично відбулося збільшення майже у чотири рази. Якщо стартова ціна становила 21 млн 176 тис. грн, то завод попередньо проданий (ще договір не підписаний) за 83 млн грн 600 тис. грн.

Крім того 21 травня відбувся аукціон щодо продажу приміщення районного суду у Гребінці і гаража у місті Лохвиця.

Наступні аукціони заплановані на 28 травня. Це продаж громадського будинку загальною площею 911 квадратних метрів у Хоролі та об’єкт незавершеного будівництва – будинок оператора газорозподільної станції площею 71,8 квадратних метри – в селі Каплинці Пирятинської територіальної громади.

На 11 червня також запланований аукціон з продажу гаража (124 квадратні метри) у Диканці.

“Ми можемо фактично сказати, що наразі рух з продажу державного майна, об’єктів, які включені до приватизації, відбувається і набирає обертів. Одне з завдань нашої робочої групи – це визначення об’єктів державної власності, які не використовуються, і можуть бути включені до переліку об’єктів приватизації для подальшого продажу через процедуру публічних аукціонів”, – зауважив Євген Греков.

 

Загалом, на сьогоднішньому засіданні робочої групи з питань ефективного використання державного майна розглянули два питання:

  1. Про стан проведення обстежень майна, що не увійшло до статутного капіталу господарської діяльності в процесі приватизації (житловий фонд, захисні споруди цивільного захисту);
  2. Про перевірки використання державного майна, які здійснює регіональне відділення Фонду держмайна України на підприємствах: Державної установи “Кременчуцька виховна колонія”, ДП “Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України №29 та Полтавська експедиція з геофізичних досліджень у свердловинах державного геофізичного підприємства “Укргеофізика”. 
Система Orphus