Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині з робочим візитом перебуває Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас

27 травня Посол Європейського Союзу в Україні, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зустрівся з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким та головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим.

Під час зустрічі вони обговорили співпрацю Полтавщини з Європейським Союзом.

“Я радий побувати на Полтавщині. Мій візит розпочався із зустрічі з керівництвом області. Ми обговорили найважливіші питання, які стоять у нас на спільному порядку денному. На сьогодні важливим питанням є боротьба з COVID-19. Також Полтавщина є центром освіти, тому я відвідаю сьогодні університет економіки і торгівлі. Ще одним важливим питанням є децентралізація, створення нових громад та управління ними. Крім цього, Полтавщина відома своєю культурою та історією. Тому відвідаю місця, пов’язані з Миколою Гоголем, адже я його великий шанувальник”, – розповів Матті Маасікас.

Під час візиту Посол Європейського Союзу в Україні огляне Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ, підприємство “Distar”, регіональний офіс U-LEAD.

Завтра планує побувати у Миргороді та Диканці.

“Полтавський регіон привабливий інвестиційно. Нам потрібно це засвідчити щодо політичної єдності і економічного прагматизму, бажання співфінансувати такі проєкти. Адже регіони, які не хочуть співфінансувати те, що їм пропонують, втрачають інвестиційну привабливість. Традиційно запрошую пана посла до Решетилівки. Полтавщина не тільки гостинна, але й багата культурною спадщиною”, – зазначив Олександр Біленький.

Підсумовуючи результати зустрічі, голова обласної ради наголосив, що Полтавщина має значний потенціал для залучення інвестицій з країн ЄС.

«У 2017 році Полтавська обласна рада вийшла з ініціативою і домоглася, щоб 5 % рентних платежів надходило у місцеві бюджети. Таким чином, зараз 2% ренти сплачуються в обласний бюджет, 3% – у бюджети громад. В абсолютному значенні у минулі роки це було майже 500 млн грн на рік. Також у нас активно розвивається дорожня інфраструктура, будується масштабна бетонна дорога Дніпро – Решетилівка. На мою думку, це дозволяє дивитися на Полтавщину як на привабливий регіон. Окрім того, в області достатньо багато туристичних місць», – підсумував Олександр Біленький. 

“Ми обговорили ряд проблемних та перспективних питань. Країни Європейського союзу є надійними економічними і політичними партнерами. Щодо децентралізації, то саме співпраця з U-LEAD дала нам такі результати. У нас є співпраця з Європейським Союзом за програмою кредитування щодо відновлення інфраструктури: школи, дитячі садочки. Дякуємо за допомогу щодо боротьби з пандемією. Сподіваємось на подальшу співпрацю”, – сказав Олег Синєгубов.

За його словами, за підсумками минулого року, товарообіг із країнами Європейського Союзу склав 1,2 млрд грн (50% експорту становить руда). У 2021 році цей показник буде значно більшим.  

«Полтавщина – культурна, аграрна і промислова. В області немає міста-мільйонника, тому вся вона пропорційно розвинена. Із промисловості тут розвинені машинобудування, вагонобудівництво, нафтопереробна й гірничо-збачувальна галузі. На Полтавщині видобувається 40% українського газу, разом із газоконденсатом – 60%. 85% від загальноукраїнських покладів газу, за прогнозами спеціалістів, можуть знаходитися саме в нашому регіоні», – зауважив Олег Синєгубов.

Система Orphus