Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині відбулося обласне свято кобзарського мистецтва

30 травня у Великій Багачці відбувся традиційний 32-й обласний фестиваль кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру».

Захід організований на честь поета, бандуриста, кобзаря й нашого земляка Федора Кушнерика.
Участь у заході взяли представники Департаменту культури і туризму ОДА, працівники обласного Центру народної творчості, депутати обласної ради. Присутні поклали квіти до пам’ятників Федору Кушнерику та Тарасові Шевченку.

«Кожна громада має свої традиції. Саме в невеликих населених пунктах можна знайти колоритиність, ідентичність та народний фольклор. Самобутність України полягає саме в народних звичаях. Фестиваль у Великій Багачці проводять на честь відомого бандуриста Федора Кушнерика, який є одним із кращих класиків бандури, – сказав депутат обласної ради Олег Діденко. – Бандура може звучати по-різному. Хотілося, щоб молодь вивчала цей музичний інструмент і надалі передавала народні традиції з покоління в покоління».

Як розповіла завідувач сектору культури і туризму Великобагачанської селищної ради Ірина Бережна, це мав би бути 33-й фестиваль, але минулого року через пандемію захід масштабно не проводили.

«Вважаємо, що це 32-й фестиваль. З 1989 року він відбувався щороку. Загалом люди вже засумували за масовими заходами. І нині наше традиційне свято бандурного мистецтва проводимо масштабніше», – сказала Ірина Бережна.

Творчі колективи, виконавців та бандуристів відзначили грамотами Департаменту культури і туризму ОДА.

«До цього свята долучилися й працівники обласного Центру народної творчості, Департаменту культури і туризму ОДА та обласна влада. «Взяв би я бандуру» – свято нашої традиції, гордості та народного таланту», – сказав директор обласного Центру народної творчості Дмитро Соколов.

Вручили й відзнаки обласної ради.

«Бандура – культурний артефакт, про який багато чули, знають та володіють цим інструментом, але краще почути його один раз, ніж знати з чуток. Бандура – це теж код нації, як і вишиванка. У радянські часи з бандуристами боролися, але попри все культурні традиції передаються з покоління в покоління. Школа, яка працює у Великій Багачці – та культурна спадщина, яку треба зберігати й передавати нащадкам», – сказав голова обласної ради Олександр Біленький.

Депутат обласної ради Олег Діденко зазначив, що він як голова обласної комісії з питань освіти, науки і культури постійно порушує питання культури серед депутатів та облдержадміністрації. Адже важливо, щоб про Полтавщину знали не лише в Україні, а й за її межами.

У Великобагачанському центрі культури і дозвілля відбувся концерт за участі артистів капели бандуристів «Любава» Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М.В.Лисенка, тріо «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії, тріо «Срібні струни» Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П.І.Майбороди, народного ансамблю народного танцю “Джерело” Гадяцького фахового коледжу культури та мистецтв імені І.П.Котляревського, вокально-інструментального ансамблю бандуристок “Рута” та дитячих колективів бандуристів Великобагачанської мистецької школи імені Ф.Д.Кушнерика.

На заході представили виставку майстрів народноужиткового мистецтва та місцевих художників.

Система Orphus