Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині ще 30 шкіл отримають навчальну зброю

До кінця 2021 року ще 30 шкільних закладів Полтавщини отримають навчальну зброю.

Про це розповів виданню “АрміяInform” заступник військового комісара Полтавського обласного ТЦК і СП з морально-психологічного забезпечення підполковник Едуард Бородай.

“До наявних 30 освітніх закладів області, що вже отримали навчальну зброю, до кінця цього року додадуться ще стільки ж. Це значно посилить практичну компоненту викладання цього шкільного предмета та сприятиме поліпшенню якості допризовної підготовки юнаків та дівчат”, – закцентував Едуард Бородай.

Відповідний документ, узгоджений з керівництвом Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА та затверджений командуванням ОК “Північ”, направлений на розгляд до Міністерства оборони України.

Сьогодні “збройний арсенал” загальноосвітніх закладів області налічує 390 одиниць навчальної зброї: 260 автоматів АКМ та 130 пістолетів ПМ. Керівництво додатково заявлених шкіл на отримання навчальних “стрілецьких посібників” виконало перелік обов’язкових умов, які передбачають наявність спеціальних приміщень та сейфів для зберігання зброї, належну організацію її обліку.

До цього слід додати, що Полтавщина на сьогодні є однією з небагатьох областей в Україні, де активно відновлюється матеріально-технічна база для викладання предмета “Захист України” в частині забезпечення навчальною зброєю. У територіальних громадах, окрім питань соціально-економічного розвитку, на порядку денному також стоять і відбудова тирів, смуг перешкод, створення спеціалізованих класів допризовної підготовки. Практичні навички та вміння щодо володіння стрілецькою зброєю молодь Полтавщини удосконалює впродовж щорічних польових вишколів, де виконує вогневі вправи з бойових зразків.

Додатковим мотиватором для вдосконалення якості викладання предмета “Захист України” підполковник Едуард Бородай також відзначив продовження обласного проєкту-конкурсу на найкращу матеріально-технічну базу викладання цієї дисципліни та активне залучення ветеранських громадських об’єднань до допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання молоді.

Система Orphus