Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині розглядають можливість будівництва підприємства з переробки відходів тваринного походження, – Євген Греков

У Полтавській області розглядають можливість створення підприємства з переробки відходів тваринного походження. Зокрема, уже є пропозиції від шести громад.

Про це під час пресконференції 21 травня розповів заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

“Наразі ця проблема стоїть досить гостро. На Полтавщині раніше працювали два заводи — Хорольський та Новосанжарський. Зараз вони не працюють. Тому розглядаємо питання щодо створення підприємства переробки відходів тваринного походження. Вивчивши з фахівцями це питання, можемо стверджувати, що це екологічне підприємство. Наразі вже є пропозиції від шести громад”, – сказав Євген Греков.

Загалом, за його словами, цього року у межах Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками на період до 2027 року заплановано 16, 5 млн грн, зокрема 2,5 млн грн — вже виділили.

“В області діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками до 2027 року. Вона спрямована на підтримку молодих сільськогосподарських виробників. Усього на її виконання заплановано 205 млн грн. Зокрема, 127,5 млн грн — з обласного бюджету, решта — за рахунок інших джерел (кошти інвесторів, власні кошти підприємств, фінансування з бюджетів інших рівнів). На цей рік передбачено 16,5 млн грн, з яких вже виділено 2,5 млн грн”, – зазначив Євген Греков.

Серед напрямків Програми — “Розвиток тваринництва”, “Розвиток бджільництва”, “Садівництво та ягідництво”, “Технічне переоснащення”, “Створення та підтримка сільськогосподарських кооперативів”, “Підтримка товаровиробників органічної продукції”. Також зберегли дорадчу службу. Адже, за словами Євгена Грекова, за допомогою звертаються малі фермерські господарства.

За цими напрямками з 15 квітня триває прийом заявок. Серед потенційних учасників — сімейні фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи, фізособи-підприємці та учасники бойових дій.

Читайте також: На Полтавщині аграрії вже засіяли 1 млн га ярими культурами

Заступник голови Полтавської ОДА додав, що Полтавщина серед лідерів щодо отримання державної підтримки, на третьому місці за обсягом коштів, які були отримані в аграрну сферу за минулий та початок цього року. Загалом, було отримано державних коштів більше 50 млн грн.

Система Orphus