Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині Послу Європейського Союзу в Україні розповіли про впровадження реформи децентралізації

27 травня Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас перебував у Полтаві. В рамках візиту пан Маасікас також відвідав Полтавський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою».

Під час зустрічі команда Полтавського регіонального офісу поінформувала пана посла про впровадження реформи децентралізації на Полтавщині та діяльність «U-LEAD» в регіоні.

Керівниця Полтавського регіонального офісу Ірина Балибіна детально розповіла про результати процесу об’єднання та вплив газової та нафтової промисловості на розвиток громад області.

За словами Балибіної, Програма «U-LEAD з Європою» надає можливість підтримувати територіальні громади регіону на шляху становлення спроможного та потужного місцевого самоврядування, на шляху побудови рівних та доступних можливостей для мешканців громад.

Також керівниця Полтавського регіонального офісу U-LEAD зазначила, що оскільки Полтавщина посідає 2 місце в країні за обсягом видобутку газу – майже 10 млрд куб. м із 21, що добуваються в Україні – доходи громад суттєво зросли. Громади і видобувні кампанії стали справжніми партнерами.

«На території області працює 6 видобувних кампаній («УкрГазВидобування» та 5 приватних). Тому особливістю формування місцевих бюджетів громад Полтавщини є рентні платежі від видобутку вуглеродів (газу та нафти). З 60 громад 47 отримують ренту. З огляду на те, що ці кошти зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, громади мають право витрачати їх на власний розсуд. Необхідно донести до громад інформацію щодо ефективного використання цих коштів», – зауважила Балибіна на зустрічі з послом ЄС.

Матті Маасікас відзначив успіхи діяльності Програми «U-LEAD з Європою» у регіоні та відкритість Програми до викликів, інтересів та запитів громад.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Система Orphus