Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині аграрії вже засіяли 1 млн га ярими культурами

На Полтавщині триває посівна кампанія. Наразі вже засіяли ярих культур на площі 1 млн га. Уже завершили посів ранніх ярих зернових, цукрових буряків та соняшника.

Площі посіву кукурудзи (648, 2 тис га) у Полтавській області – найбільші серед регіонів України. Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов 17 травня під час апаратної наради у голови облдержадміністрації.

Цього року озимих культур на Полтавщині висіяли на площі 271 тис га. Для весняного засіву передбачено 1,4 млн га. У зв’язку з погодніми умовами посівна-2021 розпочалася на два тижні пізніше, ніж минулого року.

Кукурудзу планують висіяти на площі 648 тис га, соняшника — 384 тис га, соя — 120 тис га. Цукрових буряків — 25 тис га, картоплі та овочевих культур — 84 тис га. За словами Сергія Фролова, цього року збільшили площі посіву соняшника, натомість для сої — зменшили.

“На сьогодні є достатня забезпеченість мінеральними добривами. Потреба у засобах захисту рослин забезпечена на 101%. Посівна кампанія 2021 року — здорожчала. Наприклад, ціна на аміачну селітру зросла на 40 %, комплексні добрива — на 10%, паливо – на 30%”, – розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Як зазначив Сергій Фролов, триває оновлення сільськогосподарської техніки. Цьогоріч на полях вже працює техніка, яка була придбана у 2020 році.

“За 11 місяців 2020 року державною програмою часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва скористувалися 256 сільгосппідприємств. Техніку придбали на загальну суму – 125 млн грн. Із Держбюджету аграрії отримали підтримку на суму 35 млн. До речі, Полтавщина входить у трійку лідерів областей, що беруть участь у цій Програмі. 60% учасників — фермери. За грудень 2020 — березень 2021 техніки придбали на 75 млн грн, аграрії вже отримали 16 млн грн державної підтримки”, – додав він.

Щодо кредитування, на весняно-польові роботи у 2021 році залучено 678,5 млн грн, зокрема 372 млн грн — аграрні розписки, “Доступні кредити 5-7-9” — 56,5 млн грн.

Також Сергій Фролов наголосив, що сільгоспвиробники мають повідомляти про внесення пестицидів. За його словами, вже загинули 170 бджолосімей у Лубенській громаді та 35 — у Великобудищанській.

“Сільгоспвиробник має попередити громаду про обробіток полів. Відповідно до правил, необхідно мінімум за три дні попередити і про ділянку, і про препарат”, – зазначив він.

Фото: agropolit

Система Orphus