Ви тут:
Суспільство Україна 

На Донеччині перепоховали 99 воїнів, які загинули при звільненні Краматорська в 1941-1943 роках

7 травня, у селищі Микільське Святогірської територіальної громади відбулося перепоховання 99 воїнів, які загинули в роки Другої світової війни.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом біля братської могили загиблих воїнів у Другій світовій війні відбувся пам’ятний мітинг.

У заході взяли участь Командувач об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, військовий аташе при Посольстві Республіки Казахстан в Україні полковник Нуржан Омаров, заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін, військовослужбовці ЗС України та Національної гвардії, мешканці громади.

Зі всіма військовими почестями перепоховали останки 99 воїнів 9-ї та 12-ї армій, 3-ї та 8-ї Гвардійських армій, які загинули в боях при звільненні Краматорського району в 1941-1943 роках.

Серед усіх, за знайденими медалями, капсулами, паперовими фрагментами документів пошуковці ідентифікували вісім військових:

Машкин Микола Йосипович, 1923 року народження, гвардії молодший сержант, 2-га гвардійська мотобригада.

Леонов Іван Петрович, 1923 року народження, 390-а гвардійська стрілкова дивізія.

Ладигін Михайло Сергійович, 1921 року народження, 79-а гвардійська стрілкова дивізія.

Кочнев Р.А. 1912 року народження (напис на ложці).

Тагеньєв (напис на ложці).

Е.А.И. (напис на гільзі).

Л.І.В. (напис на бритві).

“Поміж встановлених імен є гвардії лейтенант 12 гвардійського стрілецького полку 39 гвардійської стрілецької дивізії Бозорбаєв Укекбай, 1913 року народження, нагороджений медаллю “За відвагу”. Останки загиблого в роки Другої світової війни та особисті речі воїна передали військовому аташе при Посольстві Республіки Казахстан в Україні полковнику Нуржану Омарову, який запевнив присутніх, що родина загиблого воїна буде повідомлена і останки будуть поховані з усіма військовими почестями в Казахстані. Присутні вшанували полеглих хвилиною мовчання та поклали квіти до братської могили”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus