Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ оновило протиепідемічні заходи для закладів освіти

Для запобігання ускладнення епідемічної ситуації Міністерство охорони здоров’я оновило заходи безпеки у школах, коледжах та вишах. Документ, зокрема, визначає і обов’язки директорів, які відповідають за організацію навчання у закладах освіти.

Відповідну постанову МОЗ підписав заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Натомість стара постанова від 22 серпня 2020 року втратила чинність, повідомляє 24 канал.

Згідно з документом, керівники закладів шкіл, профтехів, коледжів та вишів мають забезпечити належні протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання ускладнення епідемічної ситуації з COVID-19.

Зокрема, директор та медичний персонал закладу освіти мають забезпечити:

-щоденний контроль за виконанням заходів;

-проведення роз’яснювальної роботи з персоналом та учнями щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусу у закладі освіти;

-розробку алгоритмів дій на випадок надзвичайної ситуації через випадки захворювання на COVID-19 серед учнів та вчителів;

-недопущення до роботи персоналу, який потребує самоізоляції відповідно до стандартів у сфері охорони здоров’я;

-проведення інструктажу для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Зокрема, допускати персонал закладу освіти до роботи можна лише за умови використання засобів індивідуального захисту.

Якщо у школі, коледжі чи виші виявлять співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2° C або з симптомами коронавірусу, то його не можна допускати до роботи.

Додамо, що всіх працівників закладу освіти мають забезпечити засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи.

Окрім того, керівник закладу освіти забезпечує:

-організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту;

-проведення навчання працівників щодо використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог;

-необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни;

-обмеження проведення масових заходів в закритих приміщеннях (окрім педрад, засідання ректоратів, конкурсних комісій, колективних конференцій тощо);

-медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням.

Також документ визначає вимоги до організації харчування в закладах освіти та вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників.

Система Orphus