Ви тут:
Суспільство Україна 

Міжнародна співпраця була вирішальним чинником у створенні безпечного кіберпростору в Україні, – Фредерік Куне

На цьому наголосив Фредерік Куне, керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні, під час презентації Кіберцентру UA30.

«Кібератаки з початку конфлікту у 2014 році стали зброєю Росії проти України. Кібератаки можуть завдати як фізичної, так і репутаційної загрози для України. Але Україна змогла відбивати ці нападки. У 2021 році Україна є стійкішою ніж будь-коли. Ви відповіли на це по іншому, ніж інші країни. Європейський досвід показує, що довіра громадян є надзвичайно важливою з точки зору покращення ситуації з цифровізацією. Громадяни повинні бути впевнені, що їхні дані будуть зберігатися у захищеному режимі й довіряти цьому. І зараз є всі ознаки того, що Україна правильно розставила ці пріоритети», – зазначив Куне.

«Я також хочу привітати всі зусилля Держспецзв’язку у сфері захисту інформації, тому що прозора установа, яка орієнтована на надання державних послуг – це найкраще вирішення кіберзагроз», – додав він.

За словами Куне, міжнародні партнери інвестували багато зусиль і фінансів у сферу кібербезпеки та безпеки в цілому.

«Приємно бачити, що це приносить свої плоди. Міжнародна співпраця була вирішальним чинником у створенні безпечного кіберпростору в Україні. Нам приємно, що є хороша тристороння співпраця між Україною, ЄС і США. Звичайно, разом ми можемо зробити й більше. ЄС зробив багато кроків, щоб покращити ситуацію з кібербезпекою. Ми підвищували потенціал, надавали технічну допомогу для того, щоб ситуація змінилася, допомагали розробляти законодавство, проводити відповідність з європейським законодавством. У 2019 році ми провели багато заходів, щоб кібербезпека функціонувала під час виборів», – підкреслив Куне.

Система Orphus