Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Майже 60% дорослого населення Центральної України не вакцинуються від дифтерії та правця: опитування

За даними опитування, що проводилося компанією з соціологічних досліджень Gradus Research у партнерстві з фармацевтичною компанією Санофі в Україні напередодні Всесвітнього тижня імунізації, 58,9% жителів центральних областей країни не вакцинуються від дифтерії та правця кожні 10 років, хоча це потрібно робити згідно із національним календарем профілактичних щеплень.

Більш ніж половина опитаних (61,5%) стверджують, що не роблять щеплення від дифтерії та правця кожні 10 років через відсутність належного інформування населення про його необхідність, 16,8% — не довіряють вакцині, що доступна в Україні.

«Дійсно, більшість щеплень робиться у віці до півтора року — це так звана первинна вакцинація. Але потрібно пам’ятати про те, що в 6 років робиться ревакцинація від дифтерії та правця, поліомієліту і вводиться друга доза вакцини від кору, паротиту та краснухи (КПК). Остання ревакцинація у дитячому віці робиться від поліомієліту — у 14 років, від дифтерії та правця — у 16. У дорослому віці рекомендовано вакцинуватись кожні 10 років від дифтерії і правця. Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві», – доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО ЗДМУІрина Волошина.

За результатами дослідження, лише 23,4% мешканців Центрального регіону позитивно ставляться до рутинної вакцинації, що є найнижчим показником в країні. Водночас пандемія COVID-19 спонукала 14,8% респондентів більш ретельно вивчати питання вакцинації від небезпечних інфекційних захворювань

Більшість жителів Центрального регіону (50,9%) вважають, що до офіційного національного календаря щеплень в першу чергу потрібно додати вакцини від гепатиту А. Третина опитаних (30,2%) з цього регіону переконані, що до національного календаря профілактичних щеплень обов’язково має входити вакцина від менінгококової інфекції. До слова, сьогодні щеплення від менінгококової інфекції є рекомендованим та покривається коштом держави для неповнолітніх громадян США та країн Європи через серйозність перебігу хвороби та можливість розвитку хронічних ускладнень.

«На жаль, сьогодні щеплення від менінгококової інфекції, грипу та гепатиту А не входить до національного календаря обов’язкових профілактичних щеплень, але ми, лікарі, рекомендуємо вакцинувати дітей та дорослих від цих захворювань власним коштом, адже вакцинація — це єдиний надійний спосіб захисту від цих інфекційних захворювань та важких ускладнень від них», – розповіла доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО ЗДМУ Ірина Волошина.

Опитування продемонструвало, що лише 34,1% опитаних готові купувати вакцини європейських виробників за власні кошти, решта (65,9%) хотіли б отримувати вакцину за державний кошт. Разом з цим, чинниками, які мають вирішальне значення для вакцинації, стали наявність якісної вакцини (47,4%) та усвідомлення загрози хвороби (33,8%).

Методологія опитування

В опитуванні взяли участь жителі Центрального регіону: Харкова, Чернігова, Полтави, Вінниці, а також Кіровоградської та Черкаської областей. Серед респондентів 49,5% чоловіків та 50,5% жінок. Найбільшу кількість опитаних склали респонденти у віці від 35-44 років — 35,5% та 25-34 роки — 31,6%, 18-24 роки – 15,6% і 45-50 років — 17,3%.

Інфографіка_Центральний регіон

Система Orphus