Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Масові спортивні заходи дозволено проводити на відкритому повітрі дозволено, – Ляшко

Міністерство охорони здоров’я дозволило проводити масові спортивні заходи на відкритому повітрі за умови дотримання протиепідемічних норм.

Про це під час брифінгу повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Еспресо.

“Чи можна наразі проводити масові спортивні заходи? Так, але з дотриманням протиепідемічних норм. Зокрема, масові заходи можуть проводитися на відкритому повітрі в областях, де не встановлені додаткові обмеження органами місцевого самоврядування”, – заявив він.

Ляшко зазначив, що перед початком заходу кожен учасник повинен пройти опитування на наявність симптомів респіраторного захворювання, а також пройти вимірювання температури. Учасники із ознаками респіраторного захворювання чи з температурою вище за 37,2 градуса не допускаються до змагань.

За його словами, відповідальність за дотримання протиепідемічних норм та використання масок чи респіраторів персоналом, волонтерами, суддями несуть організатори змагань.

У свою чергу, вхід до стартового коридору дозволений тільки учасникам змагань відповідно до стартових квот. Квоти встановлюються організаторами.

Ляшко наголосив, що реєстрація на змагання має відбуватися виключно в онлайн-режимі. Для уникнення скупчень людей, старти мають відбуватися “хвилями” із інтервалом між ними щонайменше  10 секунд.

Він зауважив, що у разі проведення заходу із кількістю до 1 000 учасників, старти мають відбуватися з обмеженням кількості не більше ніж 100 учасників в одній “хвилі”. У разі проведення заходу із кількістю понад 1 000 учасників, старти мають відбуватися з обмеженням кількості не більше як 200 учасників.

У той же час заборонене розміщення трибун, закритих глядацьких секторів, глядацьких лож у разі застосування на території регіону, де проводиться захід, обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки або застосування додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Учасникам змагань заборонено обмінюватися особистими речами.

Система Orphus