Ви тут:
Медицина Суспільство 

Лікування гепатиту С: які безоплатні послуги може отримати пацієнт

Гепатит С — це захворювання, спричинене вірусом, який може передаватися через кров від однієї людини до іншої. Вірус гепатиту С передається через кров.

Чинники ризику – коли кров інфікованої гепатитом С людини може потрапити в кровоносну систему іншої людини. Йдеться про переливання крові, хірургічне втручання, отримання медичної допомоги, де є контакт із кров’ю. Хвороба, в основному, вражає печінку. Інфікована вірусом печінка з часом може руйнуватися, у результаті чого розвивається фіброз печінки. Це захворювання може розвинутися у цироз та рак печінки.

Про це розповіли у Національній службі здоров’я.

Якщо пацієнт запідозрив у себе симптоми гепатиту С. Або у нього був контакт з кров’ю чи біологічними рідинами іншої людини. Слід звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. Тестування швидкими тестами на вірусний гепатити С входить до безоплатного пакету медичних послуг на первинній ланці.

За потреби сімейний лікар, терапевт чи педіатр призначить необхідні обстеження та випише направлення до профільного спеціаліста (лікаря-інфекціоніста чи гастроентеролога). Отримати консультацію безоплатно та пройти додаткові обстеження пацієнт зможе у закладі, що підписав з НСЗУ договір на амбулаторну допомогу та має потрібних фахівців. Лише фахівець може правильно визначити діагноз, ступінь пошкодження печінки й тяжкість перебігу, а відтак призначати лікування.

“Сьогодні існують ефективні ліки проти вірусного гепатиту С. І майже 90% пацієнтів, які отримують лікування, повністю одужує. Лікування із використанням сучасних противірусних препаратів прямої дії зазвичай легко переноситься та не призводить до серйозних побічних реакцій. В Україні лікарські засоби для лікування вірусного гепатиту C закуповують за кошти державного бюджету централізовано за програмами Міністерства охорони здоров’я. Пацієнти отримують їх безоплатно. якщо мають призначену лікуючим лікарем схему лікування”, – повідомили у НСЗУ.

Консультації інших спеціалістів та потрібні обстеження чи аналізи пацієнт може отримати у закладах, що мають договір на амбулаторну допомогу і відповідних фахівців та обладнання.

Якщо з якихось медичних причин пацієнту потрібне лікування у стаціонарі, за направленням, він отримає його безоплатно у тих закладах, які мають договір з НСЗУ на стаціонарну допомогу.

Як зазначили у службі здоров’я, програма медичних гарантій покриває усі основні види медичної допомоги, яка потрібна пацієнту, незалежно від того з яким захворюванням чи скаргами він звертається до медичного закладу.

Система Orphus