Ви тут:
Суспільство Україна 

Ляшко розповів про реалізацію цифрових проєктів у системі охорони здоров’я

Про реалізацію деяких цифрових проектів у системі охорони здоров’я розповів заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Паралельно у системі протидії інфекційних хвороб діє ще е-ТВ Manager, тобто електронний реєстр хворих на туберкульоз, який дозволяє нам правильно розподіляти ліки для лікування хворих на туберкульоз, оскільки від туберкульозу лікуються від 6 до 22 місяців. Це досить тривалий процес, важкий, як для пацієнта, так і для лікаря, так і для логістичної системи», – зазначив Ляшко під час виступу в рамках Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Цифровізація».

«Паралельно у нас є модуль, який розроблений за донорської підтримки з громадськими організаціями. Це медично-інформаційна система «ВІЛ-інфекція в Україні», яка також дозволяє нам стримувати поширення епідемії ВІЛ в Україні», – розповів заступник міністра.

За його словами, всі ці заходи – це спрощення роботи лікарів і медичних працівників.

«Пандемія коронавірусної хвороби запустила в нас у містах ще окремий модуль, який ми досить довго дискутували і воювали, щоб він з’явився одним із перших. Це модуль, який пов’язаний з вакцинацією, рутинною вакцинацією проти 10 інфекційних хвороб, які є в календарі щеплення, але вакцинація проти ковіду зробила цей поштовх і ми реально цей модуль запускаємо», – підкреслив Ляшко.

Також Ляшко розповів про запуск електронної системи спостереження за інфекційними хворобами.

«Другий прорив боротьби з пандемією, де нам допомогла цифровізація – запуск електронної системи спостереження за інфекційними хворобами. Це продукт, який досить довго розроблявся, досить довго пілотувався», – повідомив Ляшко.

«20 квітня він був впроваджений нашим наказом у всіх закладах обласного рівня для того, щоб чітко та якісно проводити аналіз кількості випадків, відмічати, де відбуваються спалахи і як потрібно реагувати епідеміологам для того, щоб стримувати поширення коронавірусної хвороби в даному випадку. Після буквально 2-3 тижнів імплементації його на обласному рівні, запуск був розширений на територію всієї країни і сьогодні система працює у 230 закладах охорони здоров’я, до якої підключено 750 працівників-епідеміологів», – розповів Ляшко. 

Система Orphus