Ви тут:

Кияни створили петицію проти подорожчання цін на транспорт

Вчора 14 травня житель столиці Павло Касьяненко подав петицію проти підвищення цін на громадський і наземний транспорт. Як повідомляють «Вести України» петицію вже підписали 95 осіб. КП Київпастранс і КП Київський метрополітен заявляють, що в період пандемії коронавірусу вони зазнають великих труднощів і серйозних фінансових збитків, і тому не хочуть враховувати інтереси звичайних пасажирів.

Автор створеної петиції Павло Касьяненко уточнює, що вартість проїзду у 20 гривень для багатьох киян занадто висока сума. Чоловік самостійно провів розрахунок і з’ясував, що після підвищення тарифів пасажирам доведеться платити близько 1800 гривень за п’ять днів, щоб дістатися на роботу і додому.

Крім цього він зазначив, що надмірне подорожчання тарифів негативно відіб’ється на роботі комунального транспорту, через те, що значна частина пасажирів буде шукати інші способи, щоб дістатися на роботу, а не витрачати нечувані суми на проїзд в громадському або наземному транспорті.

У зареєстрованій петиції пропонується не підвищувати ціни на проїзд, поки не стабілізується фінансовий стан киян.

Рішення про підвищення цін стверджує київська міська державна адміністрація після проведення відповідних процедур і розрахунків:

  • перший етап – в першу чергу комунальні підприємства – перевізників повинні підготувати й надати обґрунтовану економічну інформацію про підвищення тарифів;
  • після цього Департамент транспортної інфраструктури вивчають подане економічне обґрунтування, і готує необхідний перелік документів;
  • на основі вивченої інформації департамент проводить власні підрахунки й встановлює фіксовану ціну;
  • після цього готується проєкт, який обговорюється з громадськістю та реєструється в Міністерстві юстиції України.

Нагадаємо, що 13 травня працівники КП Київпастранс і КП Київського метрополітену вийшли на мітинг під Київську державну адміністрацію з вимогами переглянути вартість тарифів на проїзд. Транспортники пропонували встановити ціну на громадський і наземний транспорт від 21 до 25 гривень.

Мер столиці Віталій Кличко заявив, що для столиці економічно обґрунтований тариф не більше 15 гривень. Кияни стверджують, що тариф на проїзд повинен бути справедливим, адже карантин вніс свої корективи, адже фінансовий стан значно погіршився. Підвищення цін на проїзд не уникнути, дане рішення ухвалять найближчим часом.

Новина написана за матеріалами новини Києва.

Система Orphus