Ви тут:
Суспільство 

Кривавий місць: місячне затемнення та супермісяць 26 травня (наживо)

У середу, 26 травня, відбудеться місячне затемнення , яке триватиме 14 хвилин. Це період, коли у мережі з’являється чимало фейків про те, як затемнення впливає на психологічний стан людей та інша антинаукова маячня. Розповідаємо про те, що відбувається із місяцем, як це працює і що означає.

Про це пише “24 канал

У кінці травня відбудеться цікава подія – повний місяць у поєднанні з місячним затемненням. У результаті цього рідкісного явища природний супутник Землі буде здаватися більшим та матиме багряне забарвлення.

Супермісяць відбувається під час збігу повного місяця з перигеєм, під час найбільшого зближення Місяця із Землею. Подібне природне явище унікальне, хоча попереднє повне затемнення з “кривавим” Місяцем було торік, винятковість нинішнього затемнення саме у тому, що Місяць буде величезним.

Повне місячне затемнення, відбудеться 26 травня, о 14:18 (за київським часом). Шкода, але для жителів України його не буде видно. Спостерігати його можна буде на більшій частині території США, Австралії та деяких частин Південної Америки.

Річ у тім, що затемнення, як місячне, так і сонячне, відбуваються тоді, коли Сонце, Земля, яка обертається навколо нього, і Місяць, що обертається навколо Землі, стають в одну лінію. Коли наша планета опиняється між Сонцем та Місяцем, вона кидає тінь на супутник.

Саме тоді ми і можемо спостерігати часткове або повне місячне затемнення. Але чому ж місяць стає багряним? Все через те, що промені синьої частини спектру розсіюються у атмосфері, навідміну від червоних, які мають довшу довжину хвилі. Це й забарвлює для нас Місяць у криваво-червоний колір.

Не варто вірити у залякування та попередження астрологів, які кожне місячне чи сонячне затемнення використовують для створення та розповсюдження фейків та іншої антинаукової маячні без жодної дока

Система Orphus