Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Коли потрібно турбуватися через зайву вагу у дитини, – поради фахівців

У підтримці оптимальної ваги малюка, особливо дошкільного та молодшого шкільного віку, важливу роль відіграють саме батьки. Для гарного самопочуття дитині необхідна систематична фізична активність і здорове харчування. Ваше завдання – допомогти розвинути здорові звички, які будуть цьому сприяти.

Казати дитині про те, що в неї зайва вага, іноді буває непросто. У різному віці розвиток малюка відбувається по-різному, і при цьому його вага змінюється. Зміст підшкірного жиру в хлопчиків й дівчаток також відрізняється, повідомляє nashamama.com.

Один зі способів об’єктивно оцінити вагу дитини – вирахувати індекс маси її тіла (ІМТ). ІМТ – це співвідношення зросту й ваги дитини. Провівши розрахунки, ви зможете визначити, чи нормальна вага у вашої дитини, чи ж її маса тіла менша або більша норми. ІМТ дітей залежить від статі й віку.

ІМТ вимірюється у відсотках. Його показники в дітей можуть бути наступними:

– здорова вага: 5 – 84 відсотків;
– надмірна вага: 85 – 94 відсотків;
– ожиріння: 95 відсотків і вище.

В яких випадках батькам потрібно хвилюватися?

Серйозним приводом для занепокоєння є надмірна вага дитини, оскільки це може привести до різних захворювань у майбутньому. Зокрема, є ризик розвитку захворювань дихальних органів й болю в суглобах. Дитині з надмірною вагою буває важко підтримувати контакти з однолітками.

В окремих випадках у дітей можуть розвиватися такі хвороби, як цукровий діабет 2 типу, гіпертонія або підвищуватися рівень холестерину. Діти з надмірною вагою піддаються булінгу, їх часто дражнять у школі, що призводить до депресії й низької самооцінки.

У дітей з надмірною вагою є висока ймовірність того, що дана проблема збережеться і в дорослому віці. Через це виникає ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи, ряду онкологічних захворювань.

ІМТ служить всього лише для вимірювання рівня жиру в організмі, він не визначає схильність організму до тих чи інших захворювань. Якщо ви стурбовані надмірною вагою дитини, проконсультуйтеся з лікарем, щоб провести повне медичне обстеження та визначити, як можна привести вагу в норму. Багатьом дітям немає необхідності спеціально знижувати вагу – у міру зростання вона нормалізується. Не примушуйте дитину до дієт без рекомендації лікаря.

фото ілюстративне

 

Система Orphus