Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівництво Полтавщини звернулося до мешканців області з нагоди Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій

Сьогодні, 16 травня, – День пам’яті жертв політичних репресій. З цієї нагоди голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов звернулися до мешканців області.

Шановні земляки!

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку. В період правління тоталітарного комуністичного режиму десятки тисяч наших співвітчизників було розстріляно, сотні тисяч примусово перебували у в’язницях, таборах, психіатричних лікарнях.

Катування, тортури, фізичне і моральне знущання над особистістю, як свідчить історія, було звичною справою для нелюдів із червоними партквитками, що взяли на себе чорну місію ламати людські долі, забирати у громадян не тільки свободу, а й життя.

Пам’ятаймо про невинно убієнних земляків.

Бережімо державний суверенітет і незалежність нашої держави, що є запорукою демократичного розвитку нашого суспільства, добробуту кожної української родини!

Шановні полтавці!

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. Пам’ятна дата встановлена на вшанування загиблих внаслідок політичних переслідувань та для привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Політичні репресії були невід’ємною складовою внутрішньої політики радянського режиму і тому продовжувалися від початку його встановлення і до розпаду СРСР. Роки існування радянської влади позначені жорстокою нетерпимістю до вільнодумства та переслідуванням людей за найменшою підозрою у протистоянні режиму.

Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Переслідування та репресії аж до фізичного знищення людей прокотилися і по Полтавщині. Лише під час «Великого терору» 1937–1938 років тут було репресовано понад 10 тисяч громадян. Більшість з них загинули.

У цей День скорботи ми схиляємо голови на знак пам’яті про всіх тих, хто загинув або постраждав внаслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Трагічні події, які пережив український народ, доводять, що насильство і тоталітаризм ніколи не приносили добра. Маємо зберігати пам‘ять про безневинні жертви тих років, щоб ніколи не допустити повторення цієї великої трагедії.

Система Orphus