Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Керівники Полтавщини звернулися з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня Україна вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, 18 травня відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький звернувся з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

“18 травня 1944 року за наказом Сталіна розпочалася операція з депортації кримських татар. В результаті, лише за офіційними даними, під час головної хвилі депортації – 18-20 травня, було вислано з Криму 183 144 тисячі кримських татар. До 46% з них померли протягом найближчих кількох років внаслідок голоду та нелюдських умов.

Оселені на чужині, вони десятиліттями не мали права повернутися додому. Страшна трагедія цілого народу.
Сьогодні кримськотатарський народ знову почувається чужим і в небезпеці на своїй землі. Внаслідок окупації та анексії Криму, кримські татари знову зазнають репресій та переслідувань: багато з них зниклі безвісти, чимало позбавлених громадянства та зазнали репресій.
Пам’ятаємо про злочин радянської влади, прагнемо свободи від сучасних окупантів.#КримЦеУкраїна“.

Звернення голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

“Шановні полтавці!

18 травня стало скорботною датою в історії кримськотатарського народу. 77 років тому радянська влада насильно депортувала з Криму понад 190 тисяч кримців, безпідставно звинувативши їх у масовому колабораціонізмі.

Депортація кримських татар – один із найбільших злочинів радянського режиму, вчинених ним під час Другої світової війни.

У цей скорботний день схиляємо голови на знак пам’яті про кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених голодом, холодом та непосильними каторжними роботами, пам’ятаємо про всіх, кому не судилося продовжити життя на рідній землі.

Лише незалежна Україна дала змогу кримським татарам повернутися на батьківщину і вільно жити без страху арештів і переслідувань.

Але сьогодні російська окупація Криму знову повернула кримськотатарське населення в часи жорстоких утисків і репресій.

Біль кримськотатарського народу – це біль усієї України.

Разом ми дамо відсіч російському окупантові і звільнимо всі українські землі, збудуємо наше спільне щасливе майбутнє!

Крим – це Україна!”

Фото: фейсбук

Система Orphus