Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Керівники Полтавщини привітали жителів області з Днем вишиванки

У третій четвер травня, щороку в Україні, відзначають День вишиванки. Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов привітали жителів області з цим святом.

Вітання голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького.

“Сьогодні день, який єднає українців по всьому світі. Коли стрічка фейсбуку стає неймовірно красивою. Споконвіку для українців власна вишиванка була дуже дорогоцінною, виступала своєрідним оберегом. Вона є самобутнім символом зв’язку поколінь. Зі святом всіх небайдужих!”

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, вітаючи жителів області зі святом, нагадав, що родзинкою Полтавщини є решетилівська вишивка “білим по білому”.

“Кожній області притаманні свої кольорові гамми й техніки. Полтавщина найбільше славиться і пишається решетилівською вишивкою “білим по білому”. Сподіваємося, найближчим часом ця унікальна технологія буде внесена до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Вітаю всіх зі святом! Нехай вишиванка лишається оберегом для всього українського народу, приносить щастя і добробут у родини, залишається символом єдності й непохитності, сили та віри у перемогу!”

Читайте також: Полтавська вишиванка багата орнаментами, рослинним формами та техніками вишивки

Нагадаємо, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко розповідала, що на Полтавщині триває робота щодо включення решетилівської вишивки “білим по білому” до Репрезентативного списку ЮНЕСКО. Зокрема, всі необхідні документи подали до Міністерства культури на розгляд.

Система Orphus