Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Горішні Плавні очолили рейтинг індустріальних міст з найчистішим повітрям

Місто Горішні Плавні, як і в 2019 році, знову виявилось найбільш екологічно чистим промисловим містом за підсумками 2020 року серед 39 найбільших індустріальних міст України з показником 1,9.

Даний індекс враховує ступінь забруднення атмосферного повітря відповідно до п’яти пріоритетних забруднюючих домішок. Такі дані в рамках звіту про стан забруднення навколишнього природного середовища на території України опублікувала Центральна геофізична обсерваторія (ЦГО) ім. Б.Срезневського, пише Еспресо.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень в 39 містах на 129 стаціонарних постах мережі моніторингу гідрометеорологічних організацій. В атмосферному повітрі визначався вміст 22 забруднюючих речовин, включаючи вісім важких металів.

Найвищий показник забруднення в 2020му році зафіксували у Маріуполі, також високий рівень забруднення у Кам’янському, Дніпрі, Кривому Розі, Одесі, Києві, Миколаєві, Херсоні та Запоріжжі.

У звіті зазначили, що в містах, де проводилися дослідження, в 2020-му році були перевищені середні концентрації діоксиду азоту, формальдегіду, завислих речовин, фенолу, оксиду вуглецю, оксиду азоту, аміаку, діоксиду сірки та ін.  У цих містах знаходяться великі промислові підприємства. У Маріуполі розташовані Металургійний комбінат ім. Ілліча і Азовсталь, що належать Групі “Метінвест”; в Кам’янському – Дніпроазот Ігоря Коломойського та Дніпровський металургійний комбінат, який зараз знаходиться в управлінні Групи “Метінвест”; в Дніпрі – ДТЕК Придніпровська ТЕС, що належить Групі “ДТЕК” і Дніпровський металургійний завод (Група “DCH”); в Кривому Розі – АрселорМіттал Кривий Ріг Групи “АрселорМіттал”, Північний, Центральний, Інгулецький і Південний ГЗК, якими володіє “Метінвест”; в Києві – Дарницька ТЕЦ, що належить компанії “Євро-реконструкція”; в Запоріжжі – ПАТ “Запоріжсталь” Групи “Метінвест”.

Загальний рівень забруднення атмосферного повітря в містах України за 12 місяців минулого року за показником ІЗА (усереднений коефіцієнт індексу забруднення атмосфери, який визначається за п’ятьма компонентами з найвищою ГДК) знизився з 8,2 до 7,0 порівняно з аналогічним періодом 2019 року за рахунок середньорічного зниження вмісту формальдегіду, фенолу та фтористого водню. Незначне поліпшення якості повітря сталося через зниження рівня промислового виробництва в період пандемії.

П’ятірка лідерів з чистим повітрям у січні-грудні 2020 року – Горішні Плавні (Полтавська обл.) – 39-е місце, Ізмаїл (Одеська обл.) – 38-е, Світловодськ (Кіровоградська обл.) – 37-е, Харків (Харківська обл.) – 36-е і Бровари (Київська обл.) – 35-е.

З великих промислових підприємств в Горішніх Плавнях розташовані Полтавський, Єристівський та Біланівський гірничозбагачувальні комбінати Групи Ferrexpo.

Фото: Держгеокадастр

Система Orphus