Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фотозони, майстер-класи та колекція вишиванок: як у Полтаві відзначили День вишиванки

У третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки. Це свято цьогоріч припадає на 20 травня.

З нагоди свята у Полтаві біля Білої Альтанки на Івановій горі о 18-й годині розпочався культурно-етнографічний проєкт “Вишиванка – краса і оберіг народу”. Для полтавців організували майстер-класи, а також демонстрували стародавні вишиванки.

“Фотозони – витвір фантазії працівників Полтавського міського будинку культури. Це такий перформанс, де показана доля вишиванки від початку, як прядеться ниточка, і до моменту, коли вишиванка передається від покоління до покоління. Кожна фотозона це окрема театралізація. Також є безконтактні майстер-класи майстрів з прядіння, ткацтва, вишивки. Зібрана унікальна колекція сорочок з історією. У міському будинку культури оголосили конкурс. Полтавці надсилали фото та історію створення сорочок, сьогодні їх розмістили тут. Далі оберуть найунікальнішу історію сорочки, за що її власник отримає у подарунок фотосесію”, – розповіла “Новинам Полтавщини” директор Полтавського міського будинку культури Оксана Дейнега.

З 19:30 у програмі свята були анонсовані дефіле у вишиванках, етноконцерт, виступи творчих колективів.

За словами Оксани Дейнеги, День вишиванки цьогоріч присвячений етномузиці і проблемам екології. Тому організатори свята відмовились від пластику, всі предмети екологічні і переважно з приватних колекцій полтавців.

Система Orphus