Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ferrexpo уклала угоду на поставку нового обладнання на 50 мільйонів доларів

Британська компанія Weir Group уклала контракт з групою Ferrexpo на поставку енергоощадного обладнання на 50,2 мільйона доларів або майже 1,4 мільярда гривень.

Про це інформує ВВС Україна.

За умовами угоди, Weir Group з-поміж іншого поставить на кременчуцький завод Ferrexpo обладнання для дроблення руди, зокрема валкові преси високого тиску та грохоти. Нове обладнання дозволить скоротити споживання енергії більш як на 40% у порівнянні з традиційними технологіями видобутку. Це своєю чергою дозволить знизити викиди CO2. Виготовлятиме обладнання для Ferrexpo дочірня компанія Weir Group у Нідерландах.

Ferrexpo планує збільшити обсяги видобутку на своїх підприємствах з 32 мільйонів тонн на рік до понад 80 мільйонів тонн на рік.

Читайте також: Ferrexpo передала чергову частину допомоги медикам Полтавщини

Нагадаємо, група компаній Ferrexpo AG є одним із найбільших у світі експортерів залізорудних окатишів для сталеварної промисловості. Вона зареєстрована у Швейцарії, хоча її основні активи зосереджені в Україні. Засновником Ferrexpo AG є кременчуцький бізнесмен Костянтин Жеваго, якого видання Forbes Україна нещодавно поставило на третю сходинку в рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у $2,4 мільярда доларів, причому $1,4 млрд з них припадає саме на Ferrexpo. Жеваго також був депутатом України шістьох скликань, проте у 2019 році програв округ на Полтавщині кандидату від “Слуги народу”. У часи свого депутатства Жеваго часто потрапляв у рейтинги найбільших “прогульників” парламентських засідань, адже більшість часу був у Лондоні. Підприємець також був бенефіціаром банку “Фінанси та Кредит”, який у 2015 році визнали неплатоспроможним.

Система Orphus