Ви тут:
Суспільство 

Facebook визнав Україну одним з найбільших постачальників дезінформації

Соцмережа назвала Росію, Іран, М’янму, США та Україну ініціаторами більшості операцій з дезінформації як всередині країни, так і за кордоном.

Як повідомляє The Washington Post, Facebook заявляє, що з 2017 року він виявив кампанії з дезінформації в більш ніж 50 країнах. Звіт підсумовує 150 операцій з дезінформації. В цілому, згідно з аналізом, Росія була найбільшим постачальником дезінформації: за чотири роки там виявили 27 операцій з впливу. З них 15 були пов’язані з розташованим в Санкт-Петербурзі Агентством інтернет-досліджень (ІRА) або іншими організаціями, пов’язаними з Євгеном Пригожиним, російським олігархом, що тісно пов’язаний з президентом Росії Володимиром Путіним. Ще чотири російські мережі були пов’язані з кремлівськими спецслужбами, а ще дві – з сайтами російських ЗМІ.
Другим в списку опинився Іран з 23 недостовірними мережами.

В останні роки жодна інша кампанія впливу в соціальних мережах, виявлена ​​Facebook, не досягла масштабів російської діяльності 2016 року. У 2017 році Facebook виявив масштабну операцію з впливу, в ході якої російське Агентство інтернет-досліджень піддало 126 мільйонів користувачів платформи політичній дезінформації перед виборами.

Система Orphus