Ви тут:
Суспільство Україна 

До липня НБУ запустить реєстр колекторських компаній

Національний банк України запустить реєстр колекторських компаній впродовж двох місяців.

Про це йдеться на сайті Національного банку України.

“Національний банк запустить Реєстр впродовж наступних двох місяців. Колекторські компанії матимуть час – з 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, зазначили у пресслужбі, фінансовим компаніям, які мають ліцензію на надання послуг факторингу чи кредитування, потрібно буде подати скорочений перелік документів. Юридичні особи без ліцензій мають подавати повний пакет документів.

У пресслужбі зауважили, що наразі НБУ запустив вебсторінку, присвячену майбутній реєстрації колекторських компаній. На ній зібрана інформація про умови допуску на ринок колекторських компаній після ухвалення відповідного закону, який вступить в дію 14 липня 2021 року.

Відповідно до закону, усі колекторські компанії, щоб мати можливість надавати послуги із врегулювання боргів за споживчими кредитами, повинні зареєструватися у Реєстрі колекторських компаній НБУ.

Крім того, колекторські компанії повинні перевірити себе на відповідність вимогам до ділової репутації та структури власності ще до того, як подавати документи для реєстрації.

У регуляторі також нагадали, що компанії, які не зареєструються у реєстрі, після 14 жовтня не зможуть здійснювати колекторську діяльність. Договір кредитодавця із незареєстрованим колектором буде вважатися нікчемним.

Система Orphus