Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

До кінця тижня на Полтавщині мають перевірити більше 100 об’єктів житлового фонду й захисних споруд

У Полтавській області до кінця тижня комісії мають перевірити 115 об’єктів житлового фонду й захисних споруд.

Про це повідомив на засіданні робочої групи з питань ефективності використання державного майна в області заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

На засіданні також проаналізували стан створення у районах міжвідомчих комісій та проведення ними обстеження об’єктів житлового фонду й захисних споруд цивільного захисту – майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі їх приватизації й нині перебуває у державній власності, інформує Полтавська ОДА.

Обговорили й результати перевірок використання держмайна, здійснених Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях за січень-квітень 2021 року з метою пошуку потенційних об’єктів приватизації. Порушили питання реорганізації райдержадміністрацій та їх структурних підрозділів. 

“Протягом цього тижня відповідно до доручень, даних на попередньому засіданні робочої групи, чотири райдержадміністрації розпорядженнями мали створити комісії з обстеження об’єктів житлового фонду й захисних споруд цивільного захисту – майна, яке не увійшло до статутного капіталу господарських товариств у процесі їх приватизації. Необхідно провести зріз стану, в якому перебувають ці об’єкти, щоб надалі передати їх територіальним громадам, – сказав Євген Греков. – Кременчуцька, Миргородська й Лубенська райдержадміністрації профільні комісії створили й затвердили графіки. Полтавська РДА готує відповідне розпорядження”. 

До складу комісій входять представники Фонду держмайна, працівники РДА і територіальних громад, де розташовані відповідні об’єкти. Фахівці ДСНС будуть залучені до роботи комісій у межах перевірок захисних споруд цивільного захисту. 

“Загалом до кінця тижня комісії повинні перевірити по області 115 об’єктів, зокрема житлового фонду й захисних споруд. Найменше об’єктів по Миргородському району – 8, а найбільше по Полтавському – 50. Уніфіковані форми актів обстеження ОДА надала, – додав Євген Греков. – Під час перевірок обов’язково мають бути присутні представники органів місцевого самоврядування, адже об’єкти житлового фонду із державної власності передаватимуть у комунальну власність саме територіальних громад”. 

Євген Греков наголосив, що обстеження потрібно завершити до кінця цього тижня. У висновках комісій мають бути зазначені поточні й потенційні балансоутримувачі споруд та дії, яких необхідно вжити, щоб об’єкти були передані. 

Начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях Дмитро Михайленко розповів, що копії актів перевірок усіх об’єктів житлового фонду ОДА надали. Технічну документацію, зокрема витяги з Єдиного реєстру об’єктів державної власності, замовили, її також направлять облдержадміністрації для узагальнення. Додав, що перелік об’єктів, виявлених у межах перевірок використання державного майна протягом січня-квітня 2021 року з метою пошуку потенційних об’єктів приватизації, підготовлений. Найбільше виявлено об’єктів Державної служби геології та надр України. Їх опрацьовують для включення до переліку на приватизацію.

Нагадаємо, на попередньому засіданні, яке відбулося 13 травня, розглянули організаційні питання щодо передачі об’єктів житлового фонду та захисних споруд, які перебувають у державній власності, громадам області.Як зазначила заступник управління Регіонального відділення Фонду держмайна України по Полтавській та Сумській областях Оксана Каюріна, об’єктів житлового фонду — 74 будинки, 2 господарські будівлі, 9 гуртожитків. Об’єктів цивільної оборони — 29, із них 24 – захисні споруди.

Фото: Полтавська ОДА 

Система Orphus