Ви тут:
Суспільство Україна 

Держава повинна забезпечити правомірну зміну землевласників і землекористувачів, – директор ГО “Бізнес Варта”

Держава повинна захистити власність, тобто забезпечити правомірну зміну землевласників і землекористувачів.

Про це зазначила директорка Громадської організації «Бізнес Варта» Ольга Матвіїва на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».

«Бізнес варта» – це організація, яка з 2018 року активно протистоїть незаконному захопленню активів підприємств, бізнесу, тобто протидіє рейдерству. Саме тому сьогодні можу з впевненістю говорити про те, що в умовах ринку землі учасники будуть потребувати повноцінного захисту власності. Я пропоную всім переходити до терміну «захист власності» і менше вживати термін «антирейдерство». Оскільки більшість людей, які стикалися або в ЗМІ, або в своїй роботі, або в господарській діяльності з цим процесом, асоціювали рейдерство лише з неправомірною реєстрацією прав власності. Скажу, що це хибна сьогодні думка вважати захист власності лише з точки зору реєстрації. Все значно складніше і значно глибше. Антирейдерство – це не лише контроль за правомірністю реєстрації, це масштабний захист власності і це дорівнює ефективності різних державних інституцій», – говорить Ольга Матвіїва.

Вона виділяє чотирьох основних учасників ринкових відносин в умовах зняття мораторію на продаж земель: це територіальні громади, це громадяни України і юридичні особи, зареєстровані в Україні, це нерезиденти і це кредитори.

«Що повинна держава створити для цих учасників? Держава повинна захистити власність, тобто забезпечити правомірну зміну землевласників і землекористувачів. Держава задля захисту власності повинна надати рівні фінансові умови для учасників ринку землі», – додала Ольга Матвіїва.

Система Orphus