Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

ДБР проводить обшук у заміському будинку судді Тупицького

О 6-й ранку слідчі Державного бюро розслідувань прийшли з обшуками до будинку Олександра Тупицького, указ про призначення якого на посаду судді Конституційного Суду скасовано.

Про це повідомляє “5 канал” з посиланням на Інтерфакс-Україна

“Підтверджуємо факт проведення обшуків за декількома адресами, зокрема у Василькові”, – сказали інформагентству в ДБР.

Слідчі дії санкціоновані Печерським районним судом Києва.

Як повідомляє видання ZN.UA із посиланням на джерела в ДБР, обшук проводиться у присутності Тупицького, його дружини, двох малолітніх дітей та адвоката.

У відповідній постанові Печерського суду, наданій у розпорядження ZN.UA, йдеться:

“Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також з метою встановлення розшукуваних осіб”.

За даними видання, у постанові не наводиться зміст доказів, оскільки клопотання обмежено таємницею досудового розслідування. Судове засідання, на якому було ухвалено рішення про обшуки, проводилося в закритому режимі відповідно до КПК України.

Як відомо, Печерський районний суд неодноразово переносив розгляд клопотання через неявку Тупицького на засідання. Його адвокати заявляли про госпіталізацію підзахисного, суд вказував на передчасність питання примусового приводу і статус Тупицького як спецсуб’єкта.

В Офісі генпрокурора агентству уточнили, що запобіжний захід обиратимуть у справі, у рамках якої Тупицькому було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві свідчення, поєднані із штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання свідчень).

Слідство у своєму клопотанні просить суд узяти Тупицького під заставу в сумі 45 тис. 400 грн (20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – максимальний розмір застави, передбачений статтею КПК для нетяжких злочинів) та особисті зобов’язання, серед яких – не відлучатися з населеного пункту, в якому проживає, без дозволу слідчого, утримуватися від спілкування зі свідками та співробітниками секретаріату КС, не відвідувати приміщення і будівлю КС, здати на зберігання документи для виїзду за кордон.

Водночас в Офісі генпрокурора наголосили, що застава із зобов’язаннями – не найсуворіший запобіжний захід, передбачений КПК, і може бути змінений, якщо підозрюваний не “перегляне свого ставлення до виконання процесуальних зобов’язань”.

26 лютого 2021 року Зеленський відсторонив від роботи голову КСУ Олександра Тупицького ще на місяць. 

29 грудня 2020 року Зеленський своїм указом відсторонив голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ строком на два місяці. Раніше Зеленський скликав засідання РНБО через відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького. Потому голова Конституційного Суду Олександр Тупицький подав позов до Верховного Суду на президента України Володимира Зеленського.

“Нагадаємо, голові Конституційного Суду закидають участь в оборудках щодо незаконної приватизації “Зуївського енергомеханічного заводу” на Донеччині. Мовиться про період від 2006-го до 2010 року, коли Тупицький працював районним суддею в Донецьку. На вручення підозри судочинець не прийшов до Офісу генпрокурора, тому документ надіслали поштою”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Українська правда, zn.ua

Система Orphus