Ви тут:

Чим ювелірна прикраса відрізняється від біжутерії

Жінки люблять отримувати у подарунок прикраси, тому чоловіки часто стикаються з питанням: що подарувати — ювелірний виріб або біжутерію, і в чому полягає різниця між ними? Уся справа в матеріалах, з яких виготовлено прикраси. Компанія Mono Jewelry (https://mymono.com.ua/) пропонує лише якісні ювелірні прикраси з вишуканим дизайном.

Біжутерія — це виріб, створений з недорогоцінних металів, таких як:

  • бронза;
  • латунь;
  • мідь.

А ювелірні вироби виготовляють з наступних металів:

  • срібло;
  • паладій;
  • платина;
  • золото.

Побачити різницю візуально дуже просто: на прикрасах, виготовлених з дорогоцінних металів, обов’язково повинно бути клеймо та проба. На біжутерію такі відбитки не ставлять.

Як купити коштовності, а не підробку

Зустрічаються і прикраси, лише покриті дорогоцінним металом, а в основі вони мають нешляхетний метал. Наприклад, перстень з міді, покритий тонким шаром золота або срібла.

Такий виріб не вважається ювелірним — це плакувальна біжутерія (плакування — нанесення одного металу на інший). На таких виробах проба також не ставиться, адже вона визначається за основним сплавом, з якого виготовлено прикрасу.

Втім, не завжди біжутерія — це щось дешеве і непоказне. Ювелірні дизайнери можуть використовувати в своїх роботах неблагородні метали та вироби з каменів, і при цьому створювати справжні шедеври. Можна згадати законодавця стилю ар-нуво Рене Лаліка, який створював дивовижні прикраси з панцирів, емалі, кришталю і звичайного скла. Нині його роботи оцінюються в тисячі доларів.

Натуральні та синтетичні камені

Ще одне питання, яке хвилює покупця ювелірного виробу — це відмінність натуральних коштовних каменів від синтетичних. Мова не про скляні імітації діамантів, рубінів, сапфірів і смарагдів, а саме про синтезовані коштовності. Чи гірші вони за натуральні камені?

Відрізнити «на око» синтетичний діамант від природного не зможе не тільки звичайна людина, але навіть професіонал — гемолог. Викрити штучне походження каменю можна лише за допомогою спеціального і дуже дорогого обладнання.

Так що питання впирається тільки в бажання покупця і сумлінність продавця (синтетичні діаманти все ж дешевші за натуральні). Зовнішній вигляд, тобто гра світла, та інші характеристики синтезованих каменів нічим не поступаються, порівняно з природними.

Що стосується напівкоштовних каменів — топазів, аметистів, гранатів та ін., то 15 років тому на ринку було представлено 90% природних каменів і 10% синтетичних. Нині 15% напівкоштовних каменів у виробах — природні, а інші — синтетичні.

На ринку діамантів сьогодні представлено біля 5% ювелірних виробів з синтезованими каменями. Проте за рахунок того, що за останні два роки розвинулись технології виробництва, а собівартість знизилася, в усьому світі синтезовані камені набирають популярність. На думку експертів, у найближчі роки їх частка сягне 20–30%.

Система Orphus