Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Чи отримає щеплення проти COVID-19 пацієнт без декларації: роз’яснення

У Національній службі здоров’я розповіли, чи отримає щеплення проти COVID-19 пацієнт без декларації.

“Відсутність декларації з сімейним лікарем комунального закладу або взагалі відсутність декларації не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19. Заклади первинної медичної допомоги мають окремий договір на проведення вакцинації і отримують кошти від НСЗУ”, – йдеться у роз’ясненні.

Щоб зробити щеплення, необхідно записатись у найближчому пункті щеплення. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті, а також, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.

Читайте також: Ляшко розповів, кого саме вакцинуватимуть з тих, хто записався через Дію

“Вакцинацію проводять мобільні команди. Їх роботу оплачує НСЗУ. У перший місяць роботи команди НСЗУ виплачує закладам 8 тис. грн на одну мобільну команду для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема закупівлі необхідних розхідних матеріалів та засобів індивідуального захисту. Далі оплата відбувається за результатами роботи. Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу”, – зазначили у НСЗУ.

Бюджет Програми медгарантій передбачає майже півтора мільярди гривень на вакцинацію. Це сума, яку буде спрямовано на оплату роботи мобільних команд, які проводять щеплення. Забезпечення вакцинами не входить до бюджету Програми медичних гарантій. Заклади забезпечується вакцинами централізовано.

Система Orphus