Ви тут:

Банківська гарантія: основні види та способи перевірки

Сучасні підприємці тісно пов’язані з банками і регулярно користуються їх послугами. Обслуговування розрахункових рахунків, овердрафт, депозити для юридичних осіб – це далеко не повний перелік фінансових послуг для бізнесу.

Компаніям також пропонується послуга банківської гарантії, яка стає все популярнішим. Для чого потрібна подібна послуга, скільки вона коштує і як їй скористатися – ми розбиралися спеціально для вас.

Банковская гарантия

Що таке банківська гарантія

Це особлива форма забезпечення контрактів або інших відносин між юридичними особами, при якій фінансова установа гарантує виконання матеріальних зобов’язань своїми клієнтами перед контрагентами. Іншими словами, банк бере на себе зобов’язання внести грошові кошти замість свого клієнта в разі виникнення такої необхідності.

Банківська гарантія має високу надійність і забезпечує беззастережне виконання всіх узятих на себе зобов’язань в рамках підписаного договору. Це дуже корисний і ефективний фінансовий інструмент, який дозволяє малознайомим компаніям тісно співпрацювати в різних сферах бізнесу.

Види банківської гарантії

Сьогодні на ринку фінансових послуг існує кілька видів банківських гарантій:

  • Платіжні гарантії – підтверджують оплату контрагентам.
  • Тендерні гарантії – забезпечують учасниками торгів виконання своїх зобов’язань перед організаторами.
  • Гарантії виконання зобов’язань – гарантують поставку товарів або послуг згідно з договором.

Залежно від умов банку, який ви вибрали, ціна банківської гарантії, а також її види, можуть змінюватися. Зверніться в контакт-центр вашого банку для з’ясування всіх деталей співпраці.

Кому потрібна банківська гарантія

  • Компаніям, які беруть участь у державних закупівлях, тендерах, в тому числі, які проводяться на порталі ProZorro.
  • Покупцям і продавцям, які виконують свої зобов’язання перед контрагентами згідно з контрактом.
  • Представникам туристичного бізнесу для отримання ліцензії та забезпечення своїх зобов’язань перед клієнтами.

Також деякі банки пропонують купити банківську гарантію для окремих видів бізнесу, наприклад, гарантії для учасників енергетичного ринку.

Переваги банківської гарантії

Подібна фінансова послуга користується великою популярністю серед представників різних бізнес напрямків. Вона дозволяє компаніям укладати вигідні контракти і виконувати великі проекти, маючи обмежений бюджет. Також існують і інші переваги:

  • Можливість працювати з контрагентами з відстрочкою платежу.
  • Контроль належного виконання поставок та інших умов договору контрагентами.
  • Більш вигідні умови співпраці в порівнянні з кредитами та іншими позиками.
  • Отримання більш високого прибутку від альтернативного витрачання грошових коштів.

Як перевірити банківську гарантію

Переконатися в достовірності банківської гарантії можна декількома способами. Для початку можна зв’язатися з банком і за номером гарантії перевірити її дійсність. Однак багато банків можуть відмовити в наданні інформації, пославшись на банківську таємницю.

Ще один спосіб – перевірити оригінальність представлених документів можна на сайті Міністерства юстиції України. Після перевірки ви зможете безпечно здійснювати вашу діяльність з контрагентами.

Система Orphus